Консультативна робота адвоката

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Консультативна робота адвоката
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність визначати теоретичні та практичні підходи щодо розуміння правової природи консультування, як процесу та особливостей його реалізації. Вміти сформувати правову позицію клієнта на підставі зібраних та інтерпретованих даних, отриманих під час реалізації стадій консультування та за допомогою доступних інформаційних технологій і баз даних; демонструвати побудову доказової бази, яка підтверджує версію клієнта, розробити та сформулювати правову вимогу сторони, яка буде представлена в подальшому в конкретному юрисдикційному процесі. Знати, вільно використовувати різноманітні інформаційні джерела, в тому числі єдині та державні реєстри, бази даних для повного та всебічного встановлення фактів і обставин, що мають значення для з’ясування цілей клієнта, оцінювання, деталізації та формулювання правової вимоги клієнта з обґрунтуванням правової бази, що врегульовує правовідносини клієнта з оцінкою можливості подальшого комплексного застосування відповідних норм для конкретної версії.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти наукового підходу до визначення змісту, поняття та значення консультування та консультативної роботи, методологічні основи, літературні джерела, акти законодавства, що регулюють діяльність адвоката. Вміти оцінювати та визначати деонтологічні вимоги до адвокта як суб”єкта надання консультацій, види, стадії консультування, місце консультативної роботи адвоката серед інших механізмів захисту прав осіб. Володіти елементарними навичками з організації та проведення адвокатом консультації та за допомогою правових методів кваліфіковано оцінювати та вирішувати правові ситуації, що складаються під час здійснення адвокатського консультування.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу правової природи консультативної діяльності адвоката, який відображає її сучасний стан, ознайомлення з науково-теоретичними і практичними рекомендаціями щодо методики її проведення в тому числі і в окремих категоріях справ. В межах навчальної дисципліни визначиється та характеризується місце адвокатського консультування в системі діяльності адвоката, як передумова представництва інтересів клієнта та взаємозв’язок з адвокатським захистом.
Рекомендована та необхідна література
Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 27, ст.282. Адвокатура України: Навч. посіб. / В. К. Шкарупа, А28 О. В. Філонов, A. M. Титов, Ю. Я. Кінаш; За ред. B.K. Шкарупи. – 2-ге вид., випр. – К.: Знання, 2017. – 398 с. Адвокатура України: Навчальний посібник: У 2 кн. /За ред. С. Я. Фурси. – К.: КНТ, 2013. – Кн. 1. – 940 с. Довідник майбутнього адвоката: Науково-практична та навчальна література. – К.: Видавництво «Прецедент», 2011. – 1152 с. Зейкан Я., Сафулька С. Консультаційна діяльність адвоката // К.: В. Д. Дакор. - 2013. - 576 с. Фіолевський Д. П. Адвокатура : Підручник – К. – Алерта; Прецедент, 2007. – 486 с. Фурса С.Я, Фурса Є.І. Адвокат у цивільному процесі: Науково-практичний посібник. – К. Видавець Фурса С.Я.: КНТ, 2008. – 452с. – (Серія «Процесуальні науки»). Яновська О. Г. Адвокатура України. Навчальний посібник / О.Г. Яновська – К.: Юрінком Інтер, 2017. – 280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1. – до 40%; результати навчання - 2.1.-2.2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.3. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни