Забезпечення виконання зобов’язання в нотаріальному процесі
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Забезпечення виконання зобов’язання в нотаріальному процесі
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в сфері нотаріального посвідчення договорів; здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми регулювання відносин нотаріус – клієнт; здатність до розроблення проектів договорів, відповідно до процедури; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у осіб, які звертаються до нотаріуса.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знання теорії нотаріального процесу, зокрема понятійного апарату, його норми та їх сутність; основні етапи та особливості нотаріального процесу; знати вимоги законодавства України до нотаріально-процесуальних документів; знати норми матеріального права та законодавства про нотаріат.
2. Володіння навичками оцінювати та визначати роль, завдання способів забезпечення виконання зобов'язаннь, давати правову характеристику окремим видам таких способів, їх змісту. Володіти елементарними навичками теоретичних аспектів з підготовки проекту договору з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати проблеми, що виникають у цій сфері.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення, аналіз теоретичних та практичних проблем нотаріального посвідчення способів забезпечення виконання зобов’язань. Визначається загальна процедура нотаріального посвідчення окремих способів забезпечення виконання зобов’язань для формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок щодо оволодіння методикою написання проекту договорів, вивчення особливостей та порядку (загальних та спеціальних правил) їх нотаріального посвідчення. Робиться акцент на взаємодії норм матеріального та нотаріального процесуального права.
Рекомендована та необхідна література
Закон України «Про нотаріат» від 02.09.1993 № 3425-XII Верховна Рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3425-12
Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 22.02.2012 № 296/5. Верховна Рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12
Закон України «Про заставу» [Електронний ресурс] – URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2654-12
Закон України «Про іпотеку» [Електронний ресурс] – URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/898-15
Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень[Електрогнний ресурс] – URL :http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%BF
Правила ведення нотаріального діловодства, затверджені наказом Міністра юстиції України № 3253/5 від 22.12.2010 р.// Офіційний вісник України вiд 30.12.2010. 2010
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття знань щодо загальних теоретичних та практичних аспектів застосування способів забезпечення виконання зобов’язань в нотаріальному процесі; формування навичок використання цих способів та особливості їх нотаріального посвідчення. Практична реалізація здійснюється шляхом поєднання самостійної роботи студентів з практичними матеріалами; особлива увага приділяється опрацюванню нормативно правових актів та практичних матеріалів, в тому числі і узагальнень судової практики, напрацюванню практичних навичок у студентів щодо складання процесуальних документів.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни