Недоговірні зобов’язання: доктрина та юридична практика

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Недоговірні зобов’язання: доктрина та юридична практика
Код дисципліни
ВБ.01.01.27.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання; аналізувати та оцінювати практику застосування окремих правових інститутів; визначати актуальну практичну чи наукову проблему, планувати і виконувати дослідження на її вирішення, обирати релевантні методологію та джерела; брати продуктивну участь у виконанні теоретичних та прикладних досліджень у галузі права
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти історичного становлення та розвитку недоговірних зобов’язань в Україні, правову природу недоговірних зобов’язань, літературні джерела з проблематики недоговірних зобов’язань, акти цивільного законодавства України, що регулюють недоговірні зобов’язання, та актуальну судову практику вирішення цивільних спорів у недоговірній сфері. Вміти оцінювати та визначати роль і завдання недоговірних зобов’язань, виокремлювати недоговірні зобов’язання від інших видів цивільних зобов’язань, давати їм правову характеристику. Володіти елементарними навичками роботи з навчальною та нормативно-правовою літературою, застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання спірних практичних ситуацій у сфері недоговірних зобов’язань
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу проблем правового регулювання недоговірних зобов’язань у цивільному законодавстві України. У межах навчальної дисципліни вивчаються основні доктринальні підходи до визначення правової природи недоговірних зобов’язань, їх доктринальної класифікації. Особлива увага приділяється дослідженню правової природи деліктних зобов’язань, а також актуальним проблемам застосування чинного законодавства України, що регулює недоговірні зобов’язання, національними судами.
Рекомендована та необхідна література
1. Матвеев Ю.Г. Англо-американское деликтное право / Ю.Г. Матвеев. – М.: Юридическая литература, 1973. 2. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. 6-те вид., перероб. і допов. / за заг. ред. О.В. Дзери (кер. авт. кол.), Н.С. Кузнецової, В.В. Луця; [наук. ред. М.М.Хоменко]. Київ: Юрінком Інтер, 2019. Т. І. 3. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. 6-те вид., перероб. і допов. / за заг. ред. О.В. Дзери (кер. авт. кол.), Н.С. Кузнецової, В.В. Луця; [наук. ред. М.М.Хоменко]. Київ: Юрінком Інтер, 2019. Т. ІІ. 4. Відповідальність у приватному праві: Монографія / [І. Безклубий, Н. Кузнєцова, Р. Майданик та ін.]; за заг. ред. І. Безклубого. – К.: Грамота, 2014. – 416 с. – (Серія “Про українське право). 5. Спасова К. А. Відшкодування моральної шкоди при порушенні немайнових прав у соціальних мережах. Дис. … к. ю. н. Одеса, 2021. 227 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів; експрес опитування – від 6 до 10 балів; розв’язання казусу – від 6 до 10 балів; колоквіум – від 6 до 10 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення письмового іспиту (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни