ЗЕМЕЛЬНЕ ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВО

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ЗЕМЕЛЬНЕ ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ВБ.01.04.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: розуміння принципів порівняльно-правових досліджень, особливостей побудови системи земельного-правового регулювання в країнах різних правових сімей; особливостей найпоширеніших видів прав на землю, наявних у світі, особливостей формалізації та гарантування цих прав на земельні ділянки; знання принципів охорони земельних ресурсів та захисту земельних прав; вміння здійснювати порівняльний аналіз відмінних за своїм правовим регулюванням правових конструкцій в системі регулювання земельних відносин; вміння приймати і обґрунтувати рішення щодо вдосконалення правового регулювання з урахуванням іноземного досвіду правової регламентації земельних відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати систему українського права, систему, джерела земельного права, систему органів державної влади і місцевого самоврядування, теоретичні основи порівняльного правознавства, вимоги щодо адаптації земельного законодавства до права Європейського Союзу. Вміти аналізувати законодавство, практику та юридичні моделі регулювання земельних відносин в Україні та порівнювати їх з правовими конструкціями регулювання земельних відносин у державах різних правових систем і на цій основі робити теоретичні висновки та рекомендації. Володіти навичками використання інформаційно-пошукових систем, порівняльного аналізу, тлумачення принципів і норм законодавства Європейського Союзу, підготовки висновків і рекомендацій до проектів нормативно-правових актів.
Зміст навчальної дисципліни
Студенти опановують особливості юридичних моделей регулювання земельних відносин в іноземних країнах, специфіку їх порівняльного аналізу та можливості використання при тлумаченні правових конструкцій, вдосконаленні вітчизняного законодавства та практики. Розглядаються методологічні, теоретичні і законодавчі основи правового регулювання земельних відносин в державах різних правових систем на основі порівняльного аналізу наукових підходів до розуміння земельного права і законодавства у таких державах. Розглядаються особливості розуміння об’єктів земельних правовідносин, механізм здійснення, гарантування і захисту прав на землю, а також охорони земель. Вивчається місце і роль держави та територіальних громад у регулюванні земельних відносин шляхом порівняння відповідних правових конструкцій в Україні та інших державах, в тому числі державах Європейського Союзу.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання здійснюється у формі лекцій, роз’яснення викладачем та групового розбору нового матеріалу. Семінарські заняття передбачають самостійну попередню підготовку і представлення доповідей із заданої тематики, ознайомлення із доповідями одногрупників та порівняння отриманих результатів. Обговорення питань курсу можливе в груповому форматі та з елементами геймифікації. Окремі питання вивчаються із використанням кейс-методу на основі опрацювання ситуацій, які мали чи продовжують мати місце на момент вивчення у практиці відповідних країн. Самостійна робота включає пошук особливостей регулювання земельних відносин в окремих країнах, з’ясування їх сутності, пояснення причин та наслідків впровадження і формалізацію результатів у заданій формі для представлення та аналізу на заняттях.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються у відповідності з програмою і можуть включати оцінювання доповідей, опитування, тестування, тощо. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. Оцінювання індивідуальних робіт здійснюється на занятті відповідно до наперед визначеного графіку їх виконання шляхом заслуховування результатів, групової дискусії тощо.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни