Фінансові послуги в цивільному праві України
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Фінансові послуги в цивільному праві України
Код дисципліни
ВБ.01.02.30.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як:
Збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про структурні елементи системи права у межах обраної спеціалізації
Оцінювати та аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
Готувати проекти актів застосування норм права (судові рішення, накази, постанови, розпорядження тощо) та інших правових документів
Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації необхідних актів застосування права, правових, процесуальних документів
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти історичного становлення та розвитку цивільно-правового інституту фінансових послуг, основні принципи здійснення діяльності на ринку фінансових послуг, акти цивільного законодавства України та ЄС, що регулюють фінансові послуги та наявну судову практику вирішення спорів у зазначеній сфері.
Вміти надавати правову оцінку діяльності суб’єктів у сфері надання фінансових послуг, визначати їх мету та завдання з точки зору цивільного права України, виокремлювати фінансові послуги серед інших видів послуг, давати їм правову характеристику. Аналізувати перспективи правового регулювання та адаптації законодавства України до права Європейського Союзу в сфері фінансових послуг шляхом рецепції основних надбань права ЄС
Володіти елементарними навичками роботи з навчальною та нормативно-правовою літературою, навичками застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання спірних практичних ситуацій у сфері надання фінансових послуг.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу діяльності щодо надання фінансових послуг, як інституту цивільного права та проблемних питань, що виникають в різних секторах фінансового ринку, вивчення теоретичних та практичних аспектів виникнення (припинення), здійснення та захисту прав споживачів фінансових послуг та професійних суб’єктів на відповідному ринку. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика фінансових послуг, суб’єктний склад фінансової екосистеми, науково-понятійний апарат властивий ринкам фінансових послуг, правове регулювання цивільних відносин в різноманітних сферах надання фінансових послуг з урахуванням норм вітчизняного права, а також права ЄС з метою вступу України до Єдиного Ринку фінансових послуг. Курс навчальної дисципліни передбачає поглиблене вивчення студентами чинного законодавства України та Директив ЄС, щодо основних напрямків діяльності в сфері надання фінансових послуг
Рекомендована та необхідна література
1. Краус Н.М. Становлення інноваційної економіки в умовах інституціональних змін: монографія. – Київ: ЦУЛ, 2016. – 596с.
2. Реверчук С.К. Грошово-банківські системи зарубіжних країн. Навчально-методичний посібник. – Львів: “Тріада плюс”, 2008. – 160с.
3. Вовк Т., Друзенко Г., Зурагвий Г., Качка Т., Коноваленко І., ПарапанМ., Перестюк Н. Регулювання сфери фінансових послуг у праві Європейського Союзу та перспективи адаптації законодавства України. – Харків: Консум, 2002. – 912с.
4. Гигеренцер Г. Понимать риски. Как выбирать правильный курс / Герд Гигеренцер ; пер. с англ. А. Кузина. – М. : КоЛибри, Азбука-Аттикус, 2015. – 352с.
5. Гальчинський, Анатолій Теорія грошей: Навч. посібник. – К. Видавництво Соломії Павличко “Основи”, 2001. – 411с.
6. Філатова Н. Ю. Саморегулівні організації як суб’єкти цивільного права : монографія / Н.Ю. Філатова. – Х. : Право, 2016. – 240с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі опанування судових справ, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На заняттях поточний контроль знань студента включає: експрес опитування – від 1 до 4 балів; участь у колоквіумі – від 3 до 4 балів; доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів; тестування – одна правильна відповідь – 1 бал; контрольні роботи – від 2 до 10 балів, презентації – від 5-10 балів, дискурс – від 5 до 8 балів.
Оцінюванню підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговорені питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань, результати тестування.
Пропущені за поважних причин семінарські заняття студентом можуть бути відпрацюванні.
Студент, який не досяг мінімального рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни