Правові форми екологічного контролю

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правові форми екологічного контролю
Код дисципліни
ВБ.01.04.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок: знати та розуміти засади формування, розвитку інституту екологічного контролю в екологічному праві України, вміти вирішувати проблеми реалізації механізму контролю за додержанням екологічного законодавства як напряму екологічної політики, гарантії сталого розвитку суспільства і держави, реалізації та захисту екологічних прав громадян; мати навички та здатність використання одержаних знань у процесі застосування норм екологічного законодавства, при розробці та прийнятті управлінських рішень в сфері екологічного контролю, забезпеченні юридичного супроводу виважених рішень суб'єктами екологічного контролю; навички розробки еколого-процесуальних документів в означеній сфері.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування студентами знаннями та загальними компетентностями із загальної теорії права, конституційного, адміністративного, цивільного та кримінального, трудового права, цивільно-процесуального та кримінально-процесуального права, загальними та спкціальними компетентностями із екологічного, земельного, аграрного права; володіти навичками оцінки та визначення ролі і завдань інституту екологічного контролю в екологічному праві; правильно застосовувати одержані знання для практичної характеристики правових явищ і категорій у галузі екологічного управління та захисту екологічних прав громадян; застосовувати правові норми у цій сфері при самостійному вирішенні практичних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються за принципом архітектоніки такі питання: а) науково-методологічні засади виникнення, розвитку екологічного контролю, його поняття, форми, види, система і способи здійснення; б) науково-правова характеристика нормативної, організаційної, превентивної, процесуальної та каральної форм екологічного контролю; в) науково-правова характеристика здійснення контролю в галузі використання природних ресурсів; г) правові засади здійснення контролю в галузі охорони довкілля; д) правові засади екологічного контролю в галузі забезпечення екологічної безпеки.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Екологічне право України: Конспект лекцій у схемах (Загальна і Особлива частина): навч. посібник. Вид 2-е, виправлене і доповнене. Чернівці: Кондратьєв А.В., 2020. 204 с. 2. Правові форми екологічного контролю: Навчальний посібник / Краснова М.В., Позняк Е.В., Коваленко Т.О. та ін.(за ред. Краснової М.В.). К.: Алерта, 2012. 760 с. 3. Краснова М.В. Екологічне право України: Загальна частина / підручник/ М.В.Краснова, Ю.А.Краснова. К.: ВПЦ "Київський університет". 2021. 190 с. 4. Актуальні питання стратегії державної екологічної політики України на період до 2030 року : матеріали «круглого столу» (Харків, 21 трав. 2021 р.) / за заг. ред. А. П. Гетьмана та М. В. Шульги ; М-во освіти і науки ; Нац. акад. прав. наук України ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, Каф. екол. права, Каф. земел. та аграр. права. Харків : Право, 2021. 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвячені вивченню науково-правових теоретичних та практичних засад формування та реалізації екологічного контролю в Україні; - семінарські заняття, на яких студенти, при вирішенні задач, обґрунтовують свої правові позиції на різних стадіях правозастосування, набувають практичних навичок реалізації еколого-правових норм в процесі здійснення контрольної діяльності; та отримують навички інтеграції теоретико-правових знання для вирішення завдань правозастосування у різних сферах професійної діяльності; -самостійна робота складається із завдань з підготовки студентами творчих робіт, порівняльних таблиць, аналізу матеріалів для самостійного опрацювання.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни, а саме: експрес опитування від 2 до 4 балів; вирішення казусів від 6 до 10 балів; доповіді та/або наукові роботи від 3 до 4 балів (всього: від 6 до 8 балів); тестування (з набору суджень вибрати вірні) від 4 до 6 балів; модульна контрольна робота від 6 до 12 балів. Підсумкове оцінювання - письмовий екзамен. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни