Проблеми реалізації та захисту екологічних прав громадян

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Проблеми реалізації та захисту екологічних прав громадян
Код дисципліни
ВБ.01.12.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результатами навчання є знання, вміння та навички: знати, аналізувати та критично
осмислювати: основні правові категорії, теоретичні та практичні проблеми, специфіку правового механізму реалізації та захисту екологічних прав громадян, його впливу на розвиток сучасного громадянського суспільства; теоретичні та прикладні дослідження екологічних прав у вітчизняній та іноземній науковій доктрині, розуміння сучасних європейських інтеграційних процесів та місце екологічних прав у системі конституційних та міжнародних прав людини і громадянина; вміти: розв’язувати задачі та чітко обґрунтувати висновки і аналізувати проблеми у галузі реалізації та захисту екологічних прав громадян та/або у процесі навчання проводити дослідження із використанням інформаційних та комунікаційнійних технологій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є: необхідна наявність знань з правознавства, успішне опанування нормативних курсів “Екологічне право України” та “Проблеми екологічного та земельного права”; наявність основ знань з окремих галузей права: конституційного, адміністративного, земельного, господарського, цивільного та інших; володіння навичками сприйняття та аналізу положень національних та міжнародних джерел права та елементарними навичками з підготовки проекту позовної заяви.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на вивчення: науково-правових проблем формування і розвитку екологічних прав громадян та правового механізму реалізації та захисту екологічних прав громадян, а саме: особливостей правовідносин у сфері реалізації та захисту екологічних прав громадян; проблем системності гарантій та правового механізму здійснення гарантій реалізації та захисту екологічних прав громадян; юридичних засад реалізації та захисту екологічних прав громадян; способів та методів захисту екологічних прав громадян.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І., Власенко Ю.Л., Ковальчук Т.Г. Екологічні права громадян України: міжнародні та європейські стандарти і вітчизняні проблеми // Екологічне право України.- 2018.- №3-4. С.2-16. 2. Бредіхіна В. Л. Право громадян на безпечне навколишнє природне середовище: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Національна юридична академія України імен і Ярослава Мудрого. Х., 2005. 21 с. 3. Власенко Ю.Л. Процесуально-правовий механізм реалізації права на доступ до екологічної інформації в Україні // Evropský politický a právní diskurz svazek 2 № 4. (European political and law discourse volume 2 issue 4). 2015. С. 319-327. 4. Краснова М.В., Краснова Ю.А. Реалізація та захист екологічних прав громадян: теоретико-правові аспекти: наукове видання / М.В. Краснова, Ю.А.Краснова. Київ: ФОП Ямчинський О. В., 2021. 148 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвячені вивченню науково-правових проблем формування і розвитку екологічних прав громадян та правового механізму реалізації та захисту екологічних прав громадян, а саме: особливості правовідносин у сфері реалізації та захисту екологічних прав громадян; проблеми системності гарантій та правовий механізм здійснення гарантій реалізації та захисту екологічних прав громадян; юридичні засади реалізації та захисту екологічних прав громадян; способи та методи захисту екологічних прав громадян.- семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд теоретичних положень навчальної дисципліни (шляхом підготовки теоретичних питань та проведення дискусій).
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни. Семестрове оцінювання здійснюється у таких межах: доповідь – від 4 до 6 балів; доповнення доповіді – від 2 до 4 балів; наукова робота (есе, реферат, індивідуальне завдання) – від 4 до 6 балів; перевірка письмового вирішення задач – від 2 до 4 балів; тестування – від 4 до 6 балів; експрес опитування – від 3 до 4 балів; модульна контрольна робота – від 5 до 10 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали за семестр, а максимальна кількість балів - 40 балів. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі заліку. Максимальна підсумкова оцінка може становити 100 балів. Студенти, які мають пропущені заняття з поважних причин можуть їх відпрацювати для отримання балів для допуску, але до 24 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни