Актуальні проблеми кримінального судового провадження
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Актуальні проблеми кримінального судового провадження
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати проблемні питання визначення системи джерел правової регламентації судового провадження, проблеми відповідності загальних положень судового розгляду вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, проблеми визначення меж судового розгляду в кримінальному провадженні,
проблеми процесуальної форми провадження в суді першої інстанції у кримінальному процесі, проблемні питання ухвалення та проголошення судових рішень, проблеми провадження з перегляду судових рішень у кримінальному процесі. Вміти аналізувати думки науковців з проблемних питань кримінального судового провадження та судову практику, аргументовано висловлювати власну думку щодо вирішення теоретичних, правових та практичних проблем кримінального судового провадження Брати участь в обговореннях дискусійних питань та актуальних проблем кримінального судового провадження, висловлювати та обґрунтовувати свою точку щодо питань, які виносяться на розгляд.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання про доктринальне розуміння природи і сутності права, визначення понять «форма права», «джерела права», «правотворчість», «нормотворчість», «законодавчадіяльність», «юридична техніка», отримані в результаті вивчення дисципліни «Теорія права»;
2) знання про основні кримінальні процесуальні інститути, отримані в результаті вивчення навчальної дисципліни «Кримінальне процесуальне право»;
3) знання про правовий статус учасників кримінального провадження в результаті вивчення навчальних дисциплін: «Судоустрій України», «Адвокатура України», «Прокуратура України»;
4) практичні навички щодо застосування норм кримінального процесуального права,набуті в результаті проходження виробничої практики в органах прокуратури та судах.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни у студентів формуються уявлення про актуальні проблеми визначення системи джерел правової регламентації судового провадження, відповідності загальних положень судового розгляду вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, процесуальної форми підготовчого провадження та судового розгляду в суді першої інстанції, особливостей кримінального судового провадження на підставі угод, щодо кримінальних проступків, при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, щодо неповнолітніх та при застосуванні примусових заходів медичного характеру, провадження з перегляду судових рішень у кримінальному провадженні. Отримуються практичні навички здійснення наукового аналізу кримінального процесуального законодавства і практики його застосування, формування власної думки щодо проблемних питань кримінального судового провадження.
Рекомендована та необхідна література
1.Гринюк В.О. Функція обвинувачення в кримінальному провадженні України: теорія та практика: Монографія. К.: Алерта, 2016. 358 с.
2.Джеремі МакБрайд. Європейська конвенція з прав людини та кримінальний процес. К.: «К І. С.», 2013. 573 с.
3.Когутич І.І. Судові рішення в кримінальному провадженні України: монографія. Тернопіль: Підручники і посібники, 2013. 184 с.
4.Костюченко О.Ю. Щодо оскарження неоскаржуваного у кримінальному процесі. Бюлетень Асоціації адвокатів України. 2018. № 8 (37). С.22-24.
5.Кучинська О.П., Фулей Т.І., Бараннік Р.В. Принципи кримінального провадження у світлі практики Європейського суду з прав людини: монографія. Ніжин: «Видавництво «Аспект-Поліграф», 2013. 228 с.
6. Погорецький М., Костюченко О. Місце та повноваження Верховного Суду України якнайвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції. Право України. 2012. № 11-12. С. 35-41.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Доповідь, експрес
опитування,
дискусія, залік
- семестрові форми оцінювання:
1. доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів;
2. доповнення доповіді – до 3 бал;
3. експрес опитування – до 3 балів;
4. участь в дискусії – до 3 балів;
5. аналіз судової практики – до 5 балів.
- підсумкове оцінювання: диференційований залік
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни