Судове адміністрування
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Судове адміністрування
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні положення вітчизняних та міжнародних (європейських) актів, які врегульовують суспільні відносини, що складаються у сфері судового адміністрування;
Відтворювати основні положення адміністративно-правової доктрини щодо юридичного регулювання суспільних відносин, що складаються у сфері судового адміністрування;
Досліджувати та критично осмислювати правові позиції суб’єктів правозастосовної діяльності щодо тлумачення і застосування норм адміністративного права, котрі регулюють суспільні відносини у сфері судового адміністрування;
Застосовувати норми адміністративного права для вирішення конкретних практичних ситуацій (казусів)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсами «Адміністративне право», «Адміністративне судочинство»; Знання теоретичних основ організації та діяльності суб’єктів публічної адміністрації, реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина, основних принципів правової системи та галузі адміністративного права України; літературних джерел з проблем адміністративного права та адміністративного судочинства, положень чинних нормативно-правових актів України у сфері публічного управління, основних вимог до форми і змісту нормативно-правових актів. Вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати положення джерел права.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: положення вітчизняної та міжнародних (європейських) юридичних актів, які урегульовують суспільні відносини, що складаються у сфері судового адміністрування; основні положення адміністративно-правової доктрини щодо юридичного регулювання суспільних відносин, що складаються у сфері судового адміністрування; правові позиції суб’єктів правозастосовної діяльності щодо тлумачення і застосування норм адміністративного права, котрі регулюють суспільні відносини у сфері судового адміністрування.
Рекомендована та необхідна література
1.Сучасне управління в суді: навчально-практичний посібник. Відп. ред. : проф. П. Соломон молодший (Канада). К.: Юрінком Інтер. 2010. 528 с.
2.Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України. Автор-упорядник В.П. Тимощук. К.: Факт, 2003. 496 с.
3.Адміністративне право України. Академічний курс: підруч. у 2 томах: Том 1. Загальна частина. Ред. колегія: В.Б. Авер′янов (голова) та ін. – К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка», 2007. – 592 с.
4.Огляд рішень ВРП від 6-10 вересня 2021 р.URL: hcj.gov.ua.
5.Огляд рішень ВРП від 18-22 жовтня 2021.URL: hcj.gov.ua.
6.Судді та експерти обговорюють виклики судового адміністрування в умовах збройного конфлікту на Східній Україні та Ковід-2019. URL: ua.undp.org.
7.Адміністративне право: повний курс.Херсон, 2021.484 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій, семінарських занять, самостійної роботи студентів, а також доповідей, доповнень, експрес-опитувань, підготовка рефератів, контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів – семестрові форми оцінювання: доповідь (виступ на задану тему) – від 1 до 5 балів; доповнення доповіді – від 1 до 3 балів; розв’язання казусу – від 1 до 5 балів;
Реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – від 1 до 6 балів; експрес-опитування – від 1 до 10 балів; підсумкова контрольна робота – від 1 до 5 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни