Актуальні проблеми конституційного, адміністративного та міжнародного публічного права
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Актуальні проблеми конституційного, адміністративного та міжнародного публічного права
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатні аналізувати специфіку предмету конституційного права, визначати особливу роль конституційного права як основи системи національного права, надавати характеристику основним інститутам конституційного права та їх подальшого розвитку. Оцінювати сучасні процеси у сфері публічного права і визначати значення міжнародного публічного права у взаємодіях міжнародного рівня.
Здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв'язання. Формулювати власні обгрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми. Пояснювати характер певних подій та процесів з розумінням професійного та суспільного контексту. Вміти охарактеризувати системи центральних органів виконавчої влади в Україні. Знати основні наукові проблеми формування системи принципів адміністративного права та місця, значення у ній принципу верховенства права.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати інститути конституційного права, визначати суб’єктів конституційного права та характеризувати джерела конституційного права, відповідальність в конституційному праві.
Знати основні аспекти становлення та розвитку адміністративного права та його основних інститутів в Україні, особливості класифікації та змісту адміністративних проваджень, їх правову природу; літературні джерела з проблем становлення державної служби, адміністративного судочинства; чинне законодавство та судову практику з приводу реалізації та захисту прав і свобод людини в сфері виконавчої влади.
Вміти оцінювати та визначати роль та завдання інститутів адміністративного права, адміністративних проваджень, давати правову характеристику окремим адміністративним правовідносинам.
Володіти елементарними навичками з підготовки проектів звернень, адміністративного позову з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері виконавчої влади.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються такі питання: 1) специфіка конституційного права як основи системи права; 2) особливості предмету конституційного права та його меж; 3) вплив конституційного права на сфери публічного і приватного права; 4) розвиток основних інститутів конституційного права в умовах глобалізаційних процесів та правового плюралізму; 5) розвиток предмету, методу, принципів адміністративного права в умовах демократизації правової системи; 6) децентралізація та оптимізація центральних органів виконавчої влади як провідні напрями інституційних реформ; 7) удосконалення надання адміністративних послуг в умовах діджиталізації; 8) сучасні судові механізми захисту прав людини в сфері виконавчої влади засобами адміністративної юстиції; 9) роль міжнародного публічного права у взаємозв’язку між різними суб’єктами міжнародного права.
Рекомендована та необхідна література
1.Пухтецька А.А. Принципи адміністративного судочинства; Моделі адміністративного судочинства / Адм. процес в Україні: кол. мон.В.Галунько, О.Правоторова.- Херсон: ОЛДІ- ПЛЮС, 2021.-846 с.(с. 27-33; 63-66).2.Пухтецька А.А. Принципи адмін. права: адмін.-правові та євроінт. аспекти оновл. змісту та практики застос.: моногр. Харків: ПП Панов, 2016.- 434 с.
3.Адм. право України: повний курс.Х., 2021. 484 с.
4.Башкатова В., Світличний О. Роль адм. права в зах. прав, свбод, зак.інтересів л. і гром.: моногр.К., 2016. 203 с. 5. Бевзенко В. Критерії адм. юрисдикції.Суд. і прав. газета. 2020.29.05.URL: bit.ly/ 3gHTYAK. 6. Мороз О. Дискрец. повноваж. ОМС.2019.#5. 7.Мухін В. Роль інд. прав. актів в регул. соц. відносин.Прикарпат. часопис.2017.Вип.5 С.19-21. 8. Омельянович О.Публ. сл. в Україні: пон. та сутн.Часопис КУП.2016.#2. С. 397-402. 9.Шевченко О. Інст. публ. служби в Україні та пит. протидії корупції.Публ. адм.: наук. досл.і розв.2018.#2.P.36-46.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за кредитно-модульною системою, загальну кількість балів формують семестрові бали, отримані під час опанування навчальних модулів. Передбачено проведення лекцій, практичних занять, а також самостійну роботу, самостійних завдань.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів
- семестрові форми оцінювання:
1. експрес опитування – від 1 до 4 балів;
2. колоквіум – від 3 до 4 балів;
3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів;
4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів;
5. три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів);
6. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів.
- підсумкове оцінювання: іспит.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни