Сімейне право
Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Сімейне право
Код дисципліни
ДВС.3.3.02.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання; формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми; демонструвати необхідні знання та розуміння сутності та змісту основних правових інститутів і норм фундаментальних галузей права.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати чинне сімейне законодавство України, зокрема, Сімейний кодекс України, а також закони України та міжнародні договори України, що регулюють сімейні відносини, спеціальну наукову літературу, рекомендований перелік якої міститься у даній навчальній програмі, а також судову практику вирішення сімейних спорів.
Вміти вільно оперувати понятійно-категоріальним апаратом при обговоренні та вирішенні проблемних ситуацій; застосовувати норми у сфері регулювання сімейних відносин, вирішувати практичні завдання та складати процесуальні документи.
Володіти елементарними навичками з підготовки проектів судових документів та розв’язання спорів, що виникають з порушення сімейних прав.
Зміст навчальної дисципліни
Згідно структурно-логічної схеми студенти починають вивчати теми, пов’язані із загальними положеннями сімейного права.
Опанувавши загальні положення студенти переходять до вивчення окремих інститутів сімейного права - шлюб; права та обов’язки подружжя; визначення походження дитини; оспорювання батьківства та материнства; права та обов’язки батьків і дітей;
права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів; влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Рекомендована та необхідна література
1. Матвеев Г.К. Советское семейное право. М., 1985.
2. Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України / за ред. Ю. С. Червоного. К. : Істина, 2003.
3. Сімейне право України : підручник / Т. В. Боднар, В. С. Гопанчук, О. В. Дзера та ін.; за заг. ред. Т. В. Боднар та О. В. Дзера. К. : Юрінком Інтер, 2016.
4. Сімейне право України : підручник / Л. М. Баранова, В. І. Борисова, І. В. Жилінкова та ін.; за заг. ред. В. І. Борисової та І. В. Жилінкової. К. : Юрінком Інтер, 2004.
5. Сімейний кодекс України: науково-практичний коментар / За ред. І.В. Жилінкової. Х.: Ксилон, 2008.
6. Сімейне право. Практикум. Навчальний посібник / За ред. Т.В. Боднар та О.В.Михальнюк. К.: Правова єдність, 2019.
7. Семейное право Украины: Учебник / под ред. Червоного Ю.С. – К.; Правова єдність, 2009.
8. Сімейний кодекс України: науково-практичний коментар / За ред. Т.В. Боднар, О.В.Дзери К.: Юрінком Інтер, 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань включає: доповідь (виступ на задану тему) – від 2 до 5 балів; доповнення доповіді – від 2 до 3 балів; розв’язання казусу – від 3 до 5 балів;
колоквіум – від 3 до 5 балів;
реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – від 4 до 6 балів; розробка проекту процесуального документу (приватно-правового правочину) – від 3 до 5 балів;
тестування – від 3 до 5 балів;
підсумкова контрольна робота – від 4 до 6 балів. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача). За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни