Адміністративне право

Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Адміністративне право
Код дисципліни
OK 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати положення вітчизняних та міжнародних (європейських) юридичних актів, спрямованих на юридичне регулювання суспільних відносин, що складаються у сфері публічного адміністрування (управління); Знати основні положення адміні-стративно-правової доктрини з питань юридичного регулювання суспільних відносин, що складаються у сфері публічного адміністрування (управління); Знати основні підходи суб’єктів правозастосовної діяльності щодо тлумачення і застосування норм адміністративного права, що регулюють суспільні відносини, що складаються у сфері публічного адміністрування (управління); Вміти правильно тлумачити норми адміністративного права, що регулюють суспільні відносини, що складаються у сфері публічного адміністрування (управління); Вміти застосовувати норми адміністративного права для вирішення конкретних практичних ситуацій (казусів).
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивченню навчальної дисципліни сприяє наявність у студентів конкретизованих знань з Загальної теорії права та держави щодо поняття, змісту, функцій держави, гілок влади, правового механізму реалізації та захисту прав людини; розуміння соціальних процесів, правовідносин, їх змісту, специфіки правового статусу фізичних осіб, юридичних осіб, суб’єктів, наділених владними повноваженнями; загальна культурна, етична, моральна ерудованість та освіченість студентів щодо взаємодії в суспільстві, правил та відповідальності за прийняті рішення, вчинені дії, правопорушення та злочини. Студенти повинні поступово формувати практичні навички самостійного звернення до органів державної влади зі зверненнями, петиціями, вміти складати основні адміністративні документи та здійснювати реалізацію та захист прав, свобод, законних інтересів людини.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна формує компетенції з теоретичного, доктринального розуміння ключових категорій, концепцій адміністративно-правової доктрини України, навичок аналізу вітчизняних юридичних актів в сфері реалізації функцій виконавчої влади та захисту прав людини, а також міжнародних договорів, юридичних актів інституцій Європейського Союзу, рішень Європейського суду з прав людини, органів судової влади України, узагальнення та дослідження сучасних джерел, зокрема, навчальної та монографічної літератури, розвиток системного мислення, вирішення аналітичних завдань та практичних казусів відповідно до тем робочої навчальної програми.
Рекомендована та необхідна література
1. Адміністративне право України: повний курс. Підручник під ред. Галунько В.,Діхтієвського П.В. Херсон: ОЛДІ-Плюс, 2021. 584 с. 2. Адм. процес в Україні: кол. мон.: Під ред. В. Галунько, П. Діхтієвського. Херсон: ОЛДІ-Плюс, 2021. 846 с. 3. Пухтецька А.А. Принципи адм. права: адм.-правові та євр. аспекти оновл. змісту та практики застосування: моногр. Харків: ПП Панов, 2016. 434 с. 4. Адм. право Укр: заг. курс.Херсон, 2018.484 с. 5. Заг. адмін. право: підручник Під ред. І.С. Гриценка. К.: Юрінком Інтер, 2015. 568 с. 6. Діхтієвський П.В., Пашинський В.Й. Теор.-правові питання розвитку військово-адмін. права в системі права України: кол. мон. Франкф. на Одері, вид-во «Балтія пабл.», 2020. С. 136-149. 7. Пухтецька А.А. Про удоск. положень КУпАП: критичний огляд зак. ініціатив. Часопис КУП НАНУ 2021. № 1. С. 129-134. 8.Конст. України: офіц.вид. К., 2021.65 с. 9.Дяків Т. Історія д. і пр. України.2020.214 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Передбачено проведення лекційних занять, семінарських та практичних занять, самостійної роботи студентів, а також вирішення задач, кейсів, тестів, проблемних практичних ситуацій при взаємодії з суб’єктами владних повноважень, що здійснюють забезпечення реалізації функцій виконавчої влади.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою. У змістовний модуль 1 входять теми 1-4, у змістовний модуль 2 – теми 5-6. Обов′язковим для допуску до іспиту є успішне виконання модульних контрольних робіт. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 24 бали, для одержання допуску необхідне повторне написання двох модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни