Адвокатура
Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Адвокатура
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати основні поняття, принципи та засадаи здійснення адвокатської діяльності, процес набуття права на заняття адвокатською діяльністю. Основні види та форми адвокатської діяльності, права та обов’язки адвоката та гарантії адвокатської діяльності, зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, загальні умови дисциплінарної відповідальності адвоката.
Обґрунтовувати нормативну та фактичну основу правової проблеми в сфері адвокатури виходячи із сучасного регулювання відповідних правовідносин нормами чинного законодавства України, міжнародного права, в тому числі з використанням іноземних мов.
Обирати самостійно характер наданння професійної правничої допомоги залежно від конкретних умов правової проблеми, характеристики особи, актуальності нормативно-правової бази, перспектив її вирішення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання природи і сутності права, понять «верховенство права», «суд», «доступ до правосуддя» та ін. отримані в результаті вивчення дисциплін «Судоустрій України», а також знання основ судочинства України та концепції доступу до правосуддя; володіння навичками сприйняття та аналізу положень теорії права. Уміння застосовувати джерела права, досліджувати судову та договірну практики, звичаї ділового обороту.
Зміст навчальної дисципліни
Знання, отримані при вивченні даної дисципліни допоможуть студентам - майбутнім адвокатам при здійсненні ними їх професійної діяльності. Дана дисципліна передбачає поглиблене розуміння сутності інституту адвокатури, особливостей конституційного статусу та завдань інституту адвокатури в Україні; особливості організації адвокатської діяльності в Україні; професійні права та обов’язків адвоката, а також проблеми їх забезпечення; розкриття міжнародних стандартів діяльності адвокатури; правові основи діяльності органів адвокатського самоврядування в Україні та застосування набутих знань у практичній діяльності. Тому з вивченням даної дисциплiни студент робить наступний крок до практичного застосування набутих теоретичних знань з різних матеріальних та процесуальних галузей права.
Рекомендована та необхідна література
Конституція України: від 28 червня 1996 р. [Електронний ресурс] // - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр/print
Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 р. № 5076 - VI// [Електронний ресурс]. // - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5076-17/print
Основні положення про роль адвокатів, прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам 27 серпня – 7 вересня 1990 року [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/995_835
Хартія основних принципів європейської адвокатської професії від 25 листопада 2006 року [Електронний ресурс]. // - Режим доступу: http://qala.org.ua/wp-content/uploads/2017/03/ Hartiya_brenduvannya.pdf
Адвокатура України: Книга 1. Організація адвокатури (з практикумом): Підручник у двох книгах / за заг. ред. д.ю.н., проф. заслуженого юриста України С.Я. Фурси та к.ю.н, доцента Бакаянової Н.М. – 2-ге вид. доповн. і перероб. Алерта. Київ, 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Тестування, експрес опитування, наукова доповідь, залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни