Прокуратура в Україні
Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Прокуратура в Україні
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Отримання знань з теорії та сучасних досягнень науки про предмет та завдання дисципліни “Прокуратура в Україні”, місце прокуратури в системі державних органів України, правові основи організації та діяльності прокуратури, статус прокурора, історичні етапи становлення та розвитку прокуратури, етапи становлення прокуратури в Україні, система та структура органів прокуратури, порядок добору кандидатів та їх призначення на посаду прокурора, функції прокуратури, діяльність органів прокурорського самоврядування, дисциплінарне провадження, міжнародне співробітництво. Критичне осмислення основних теорій, знань, що стосуються місця прокуратури в системі державних органів, принципів діяльності прокуратури, методів роботи прокурора, основних понять у навчанні та професійній діяльності прокурора. Знати особливості реформування прокуратури в Україні. Отримати практичний досвід роботи з нормами матеріального та процесуального права, що розкривають повноваження прокурора.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати засади організації та діяльності прокуратури, систему та структуру органів прокуратури, правові основи організації та діяльності прокуратури, статус прокурора, функції та основні напрями прокурорської діяльності, порядок добору кандидатів та їх призначення на посаду прокурора, діяльність органів прокурорського самоврядування, дисциплінарне провадження щодо прокурора, міжнародне співробітництво, положення чинного законодавства, що регулює діяльність органів прокуратури в Україні та накази Генерального прокурора.
2. Вміти аналізувати та оцінювати інформацію з першоджерел, орієнтуватись у чинному законодавстві про організацію та діяльність органів прокуратури, застосовувати норми матеріального та процесуального права у вирішенні теоретичних завдань на семінарських заняттях.
3. Володіти знаннями вирішення теоретичних кейсів з підготовки прокурором процесуальних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Вступ.
Тема 1. Загальні положення навчальної
дисципліни «Прокуратура в Україні».
Тема 2. Функції, засади та гарантії
незалежності прокуратури України.
Тема 3. Організаційні основи системи
прокуратури.
Тема 4. Статус прокурора. Кадри органів
прокуратури. Відповідальність прокурора.
Тема 5. Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.
Тема 6. Підтримання публічного обвинувачення в суді.
Тема 7. Представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом та главою 12 розділу III Цивільного процесуального кодексу України.
Тема 8. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному провадженні, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Рекомендована та необхідна література
Про прокуратуру: Закон України від 14.10.2014р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К.: Голос України, 2014. – 25 жовтня. - №206.
Законодавчі акти Офісу Генерального прокурора (дата звернення 06.02.2022 року) // Офіційний веб-сайт Офісу Генерального прокурора [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://gp.gov.ua/ua/posts/zakonodavchi-akti
Семчук Ю. (2022). Розвиток організаційно-правових засад функціонування прокуратури на тлі євроінтеграційних процесів в Україні. Академічні візії, (3), 40–46. (дата звернення 06.02.2022 року) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://academy-vision.org/index.php/av/article/view/32/24
Ткач А. В. Процесуальна діяльність прокурора у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру : дис. канд. юр. наук : 12.00.09 / Ткач Андрій Володимирович – Національна академія внутрішніх справ, 2022. – 264 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрові форми оцінювання:
1. Експрес опитування, доповідь, доповнення доповіді – від 2 до 5 балів;
2. Реферат – від 2 до 7 балів;
3. Тестування – від 5 до 10 балів;
3. Самостійна робота – від 2 до 5 балів;
5. Модульна контрольна робота – максимально 10 балів.
- підсумкове оцінювання: залік
- максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали; за результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (залік) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни