Проблеми реформування законодавства про працю

Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Проблеми реформування законодавства про працю
Код дисципліни
ДВС.3.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Визначити передумови реформування законодавства про працю, актуальні теоретичні та практичні аспекти його кодифікації з врахуванням міжнародних стандартів та сучасних тенденцій у сфері регулювання праці. Розглянути проблеми імплементації міжнародних трудових стандартів в національне законодавство. Охарактеризувати зміст основоположних принципів міжнародного трудового права. Описати особливості реформування окремих інститутів трудового законодавства. Аналізувати та критично осмислювати існуючі правові норми та положення проєктів нормативних актів у сфері праці. Розробляти пропозиції щодо вдосконалення конкретних положень трудового законодавства із врахуванням міжнародних трудових стандартів, існуючих наукових концепцій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати концептуальні підходи до розуміння системи та принципів права, теоретичні та методологічні основи розмежування різних галузей права та законодавства. Вміти самостійно узагальнювати та опрацьовувати наукову літературу, робити власні обґрунтовані висновки на основі дослідження законодавства та концептуальних положень доктрини. Володіти навичками критичного аналізу положень законодавства та законопроєктів.
Зміст навчальної дисципліни
Становлення та розвиток законодавства про працю: історико-правовий аспект. Проблеми розвитку трудового законодавства незалежної України. Зміст та проблеми реалізації основоположних принципів міжнародного трудового права. Проблеми правового регулювання працевлаштування в Україні. Проблеми вдосконалення правового регулювання укладання трудового договору як підстави виникнення трудових правовідносин. Нетипові трудові відносини. Правові проблеми реформування законодавства, що регулює умови праці. Проблеми правового регулювання захисту трудових прав працівників. Правовий механізм протидії дискримінації у сфері праці. Концепція гідної праці як основа реформування трудового законодавства в сучасний період.
Рекомендована та необхідна література
Кодифікація трудового законодавства України: монографія / за ред. Н.М. Хуторян, М.І. Іншина, С.М. Прилипка, О.М. Ярошенка. Х., 2009. 432 с. Курс порівняльного трудового права : підручник / за ред. А.Р. Мацюка. X. : Ніка Нова, 2011. 980 с. Розвиток трудового потенціалу як складова соціальної безпеки України: монографія / за ред. М.І. Іншина, І.С. Сахарук. Харків: «Юрайт», 2018. 520 с. Цифровізація та ринок праці в Україні: сучасні виклики та шляхи їх вирішення: монографія / за ред. І.С. Сахарук. К., Вид-во «Дакор». 2020. 170 с. Сахарук І.С. Ключові вектори розвитку трудового законодавства в контексті Декларації століття МОП щодо майбутнього праці. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. 2019. №20. С.87-95. Сахарук І.С. Перспективи правового регулювання трудової діяльності працівників цифрових платформ. Науковий вісник публічного та приватного права. 2020. Вип. 6. Т.2. С.72-79.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: лекція, пояснення, обговорення, аналіз нормативних актів та положень проєктів у сфері правового регулювання праці Наочні: ілюстрація, демонстрація Практичні: аналіз законопроєктів у сфері правового регулювання праці, практичні завдання, підготовка аналітичних документів
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну становить 100 балів. Студент може отримати на формі семестрового контролю (заліку) максимально 60 балів, до яких додаються бали, отримані під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за підсумкову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), а у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», відповідно, в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Якщо протягом семестру сума балів, отримана студентом за результатами поточного контролю, становить більше 40 балів, фактично зараховуються лише 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни