Проблеми кваліфікації співучасті та інших особливих форм вчинення злочину
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Проблеми кваліфікації співучасті та інших особливих форм вчинення злочину
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Знання: норм кримінального права України про співучасті та інші особливих форм вчинення кримінального правопорушення; підходів судової практики щодо застосування норм кримінального права України про співучасті та інші особливих форм вчинення кримінального правопорушення; положень доктринального вчення про співучасть та інші особливі форми вчинення кримінального правопорушення. Вміння: використовувати здобуті знання для вирішення прикладних завдань, зокрема в рамках кримінального провадження. Комунікація: здатність вільно володіти термінологією кримінального закону, та доктрини кримінального права в частині співучасті та інших особливих форм вчинення кримінальних правопорушень; здатність аргументувати позицію щодо тлумачення та застосування норм про співучасть та інші особливих форм вчинення кримінального правопорушення
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін “Кримінальне право”
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає ознайомлення студентів з положенням кримінального закону України щодо співучасті та інших особливих форм вчинення кримінального правопорушення, підходами судової практики до їх застосування, положеннями доктринального вчення про співучасть та інші особливі форми вчинення кримінального правопорушення, загальними тенденціями регламентації співучасті за кримінальним правом держав континентальної Європи та за міжнародним кримінальним правом, набуття навичок застосування норм застосування норм щодо співучасті та інших особливих форм вчинення кримінального правопорушення.
Рекомендована та необхідна література
Бабий Н.А. Множественность лиц в преступлении и проблемы учения о соучастии : монография. М.: Юрлитинформ, 2013. Бурчак Ф.Г. Соучастие: социальные, криминологические и правовые проблеми. К.: Вища школа, 1986. Кваша О.О. Співучасть у злочині: структура та відповідальність: монографія. Луганськ: РВВ ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка, 2013. Навроцький В.О. Основи кримінально-правової кваліфікації: навч. посібник. К.: Юрінком Інтер, 2006. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України / відп. ред. С.С. Яценко. 4-те вид., переробл. та доп. К.: А.С.К., 2005. Энциклопедия уголовного права. Т. 6. Соучасние в преступлении. СПб: Издательство профессора Малинина, 2007. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / за ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. 11-те вид., переробл. та допов. Київ: Дакор, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: 1) лекція - розгорнуте теоретичне повідомлення про норми кримінального права, правові позиції судової практики та положення доктрини щодо співучасті та інших особливих форм вчинення злочину; 2) дискусія - обговорення проблем тлумачення та застосування норм кримінального права щодо співучасті та інших особливих форм вчинення злочину; 3) метод кейсів - вивчення окремих позицій судової практики щодо співучасті та інших особливих форм вчинення злочину; 4) розв'язання задач та завдань — оцінка уявних правозастосовних ситуацій з урахуванням норм кримінального права, правових позицій судової практики та положень доктрини щодо співучасті та інших особливих форм вчинення злочину; 5) самостійна робота - самостійне вивчення окремих позицій судової практики щодо співучасті та інших особливих форм вчинення злочину, самостійне опанування рекомендованої літератури.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з дисципліни являє собою суму балів, одержаних під час семестрового оцінювання (до 40 балів), та балів, одержаних за виконання залікової роботи (до 60 балів). Залікова робота складається з трьох компонентів: 1) вирішення задачі, розв'язання якої передбачає кримінально-правову оцінку певної ситуації та обґрунтування такої оцінки; 2) вирішення практичного завдання, розв'язання якого передбачає оцінку аргументів, висловлених сторонами уявного кримінального провадження в межах апеляційного оскарження вироку суду І інстанції; 3) індивідуальне завдання з аналізу судової практики (до 20 балів). Оцінка за підсумками семестрового оцінювання складається з оцінок за підсумками лекційних та семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни