Ядерне право України

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Ядерне право України
Код дисципліни
ДВС.7.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результатами навчання є знання, навчики та вміння: - набути знання щодо наукових-теоретичних положень, чинного законодавства у сфері використання ядерної енергії, - вміти застосовувати набуте знання в практичній, науково-педагогічній та інших видах діяльності майбутніх юристів-професіоналів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати категоріальний апарат та мати компетентності, отримані в процесі вивчення екологічного, адміністративного, господарського, кримінального, конституційного права, зокрема: предмет і метод правового регулювання, співвідношення принципів, методів правового регулювання, повноваження органів державної влади та інше; положення Конституції України, основних міжнародних актів, положення Кодексів та основних законів України та інших нормативно-правових актів. 2) володіти навичками сприйняття, аналізу та застосування одержаних теоретичних знань щодо правового регулювання відносин у сфері забезпечення екологічної безпеки, використання природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на опанування наукових положень, чинного законодавства у сфері використання ядерної енергії, набуття навичок його застосування в практичній, науково-педагогічній та інших видах діяльності майбутніх юристів-професіоналів. Дана дисципліна спрямована на вивчення правового регулювання сфери використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки, діяльності спеціально уповноважених органів державного управління та регулювання забезпечення радіаційної безпеки в Україні та їх функцій щодо регулювання цих відносин, основних прав і обов'язків суб'єктів при здійсненні діяльності у визначеній сфері, юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері використання ядерної енергії.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Екологічне право України: його сучасне і майбутнє // Теоретичні та практичні проблеми держави і права в Україні та країнах Європейського Союзу: Збірник наукових праць, присвячений пам’яті професора В.П. Пастухова. - К.: ДП “Прінт Сервіс”, 2017. 536 с. (с.73-79). 2. Кондратьєв С.М. Поводження з радіоактивними відходами на атомних електростанціях України. Стан та проблеми / С.М. Кондратьєв, Г.П. Борозенець, І.В. Ярмош, Т.Я. Кутузова, Ю.В. Чепурний // Ядерна та радіаційна безпека 2016. № 2(70). С. 41- 46. 3. Сушик О.В. Правовое регулирование обеспечения радиационной безопасности в сфере использования ядерной енергии в соответсвии с национальным законодательством государств-членов Европейского союза// Legea si Viata. aprilie 2015. C. 94-97. 4. Сушик О. В. Чинник ядерної та радіаційної безпеки в ціні Української державності: правові аспекти // Екологічне право України. Науково-практичний журнал. № 1-2 2017. С. 53-60.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції базуються на аналізі правовідносини у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіоекологічної безпеки, законодавство України у галузі забезпечення радіоекологічної безпеки; поняття права громадян на радіоекологічну безпеку; право громадян на радіоекологічну безпеку в системі екологічних прав громадян. На семінарських заннятх студенти беруть участь в обговоренні наступних питань: об’єктивні передумови формування ядерного права України; предмет, об’єкти та методи ядерного права України; принципи та функції ядерного права України; співвідношення ядерного права України з іншими галузями права; правовий статус юридичних та фізичних осіб, що здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіоекологічної безпеки: права і обов’язки заявника, що подає документи до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на право здійснення певного виду діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів. передбачених программою навчальної диссципліни, а сааме: за експрес опитування від 3 до 6 балів; колоквіум від 2 до 5 балів; доповіді та/або наукові роботи від 5 до 8 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) від 6 до 9 балів; дві модульні контрольні роботи від 4 до 6 балів за кожну (всього: від 8 до 12 балів). Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів. Максимальна оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни