Охорона авторських прав в IT сфері

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Охорона авторських прав в IT сфері
Код дисципліни
ВБ.1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни спрямовані на набуття студентом наступних компетентностей: проведення збору, аналізу та узагальнення матеріалів з питань правового регулювання відносин з охорони авторських прав в IT-сфері; вільно спілкуватися, демонструвати наукові знання та висловлювати власну аргументовану позицію щодо тлумачення окремих норм законодавства з авторського права, вирішення спірних ситуацій щодо охорони авторських прав в IT-сфері, критично оцінювати наукові гіпотези, практику застосування чинного законодавства, формулювати власні наукові позиції з дискусійних питань у сфері охорони авторських прав з врахуванням особливостей ІТ-сфери; готувати проєкти необхідних актів застосування авторського права відповідно до правового висновку, зробленого при вирішенні спірних питань охорони авторських прав в ІТ-сфері; надавати консультації щодо визначення можливих способів захисту авторських прав в IT-cфері.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1. Знати правові засади становлення та розвитку відносин у сфері авторського права; проблеми правового забезпечення охорони результатів творчої діяльності як нематеріальних благ, акти законодавства, що регулюють авторсько-правові відносини в IT-cфері. 2. Вміти оцінювати та застосовувати сучасні інформаційні технології у науковій діяльності, пошуку та критичного аналізу інформації для визначення ролі та завдань охорони авторських прав в IT-сфері. 3. Володіти елементарними навичками з підготовки проєктів правових документів із урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати наукові проблеми, що виникають у сфері охорони об’єктів авторського права в IT-cфері.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Охорона авторських прав в IT сфері" є складовою циклу професійної підготовки для здобувачів першого рівня вищої освіти на здобуття освітнього ступеня "Бакалавр" за спеціальністю "Право" в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Основними складовими дисципліни є формування компетентностей, спрямованих на демонстрування знання і розуміння базового категоріального апарату з авторського права, здатність застосовувати положення наукової доктрини, норми законодавства про авторське право при вирішенні завдань, спорів, що виникають у правовідносинах з використання об’єктів авторського права в IT cфері та обґрунтовувати власні правові позиції; здатність до критичного та системного аналізу спірних ситуацій, підготовки проектів правових висновків, актів застосування права, консультацій щодо обрання можливих способів захисту авторських прав в IT cфері.
Рекомендована та необхідна література
1. Зеров К. О. Особливості захисту авторських прав на твори, розміщені в мережі інтернет : монографія / НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ. К. : Інтерсервіс, 2018. 220 с. 2. Князевич А. О. Управління інфраструктурним забезпеченням інноваційного розвитку економіки : монографія. Рівне : Волинські обереги, 2018. 362 с. 3. Ляшенко В. І., Вишневський О. С. Цифрова модернізація економіки України як можливість проривного розвитку : монографія; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. Київ, 2018. 252 с. 4. Опольська Н. М. Право на свободу творчості : монографія. Вінниця : ТОВ "ТВОРИ", 2020. 368 с. 5. Сорока Н. Є. Авторське право і суміжні права в інформаційному суспільстві: європейський досвід : монографія. Харків : Право, 2019. 334 с. 6. Штефан А. С. Авторське право і суміжні права: особливості правової охорони, здійснення та захисту : монографія. К. : НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ, ТОВ "НВП Інтерсервіс", 2017. 150 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат, презентація) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік.
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес-опитування, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), розв’язання казусу (задачі), модульна контрольна робота (підсумкова контрольна робота). При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання завдань самостійної роботи. Дисципліна викладається в одному семестрі. За 10 днів до початку сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки проводиться заключна контрольна робота.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни