Виконання рішень судів за наслідками вирішення економічних спорів

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Виконання рішень судів за наслідками вирішення економічних спорів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знання та розуміння законодавства з виконання рішень судів; спроможність захищати права суб’єктів господарських правовідносин у виконавчому провадженні; вміння працювати з актами законодавства з виконання рішень судів, застосовувати його норми; вміння давати правову оцінку конкретним ситуаціям, що виникають у сфері виконання рішень судів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: господарське законодавство; основи судоустрою, основні етапи судової реформи в Україні; призначення системи господарських судів. Вміти: визначати склад господарських правовідносин, відмежовувати їх від інших видів правовідносин (цивільних, адміністративних тощо), визначати, який спір є господарським. Володіти елементарними навичками самостійного вивчення і застосування актів законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна забезпечує формування у студента навичок аналізу норм законодавства з виконання рішень судів, пошуку ефективних шляхів вирішення прикладних проблем виконавчого провадження, формування навичок вирішувати казуси, інтегровано використовуючи набуті знання з курсів господарського процесуального права, господарського, адміністративного та цивільного права, письмово аргументувати власну правову позицію, в тому числі шляхом складання процесуальних документів.
Рекомендована та необхідна література
Яковюк І. В. Право Європейського Союзу. Європейське право прав людини (в питаннях і відповідях). Харків : Право, 2021. 256 с. Конституція України Господарський процесуальний кодекс України від 06.11.1991 Про гарантії держави щодо виконання судових рішень : Закон України від 05.06.2012 Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів: Закон України від 02.06.2016 Про виконавче провадження : Закон України від 02.06.2016 Юрій Миколайович Іванов проти України, №40450/04, ЄСПЛ 2009 Бурмич та інші проти України, №46852/13 та інші, ЄСПЛ 2017
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Експрес опитування або колоквіум. Проміжні контрольні роботи або опитування. Підсумкове модельне судове засідання або розв’язання казусу (кейс-задачі).
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття. Підсумкова оцінка є сумою балів, виставлених студенту за результатами семестрових форм оцінювання та оцінки за іспит (балів, отриманих на іспиті). Максимальна підсумкова оцінка за дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на іспиті набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», а в колонці «підсумкова оцінка» - лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни