Теорія і практика юридичної техніки правотворчості

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Теорія і практика юридичної техніки правотворчості
Код дисципліни
ДВС.17.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність застосовувати у практичній діяльності отримані знання у сфері юридичної техніки правотворчості; здатність брати участь в правотворчій діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та ін.; здатність вирішувати проблеми та приймати обґрунтовані рішення у процесі розробки і прийняття законів, підзаконних нормативних актів та ін. джерел права. Студент повинен вміти аналізувати і узагальнювати правотворчу вітчизняну та зарубіжну юридичну практику, правильно застосовувати правила і засоби юридичної техніки правотворчості. Студент повинен володіти елементарними навичками з підготовки проектів законів та інших джерел права, що ґрунтуються на розумінні поняття та критеріїв якісних законів та інших джерел права.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент розуміє основні поняття і категорії, які стосуються процесу правотворчості та використання юридичної техніки для створення різного роду правових актів та інших джерел права, у тому числі: поняття «правотворчість», «юридична техніка», «юридична техніка правотворчості», «правила юридичної техніки правотворчості», «засоби юридичної техніки правотворчості»; питання якості законів та інших джерел права, взаємозв'язок юридичної техніки правотворчості та юридичної практики; сучасний стан та основні тенденції розвитку юридичної техніки правотворчості в Україні та в інших державах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена питанням поняття, видів і принципів правотворчості, юридичної техніки правотворчості, суті, ознакам, структурі і принципам застосування юридичної техніки правотворчості; основним правилам і засобам створення і систематизації законів, підзаконних нормативних актів; питанням поняття та критеріїв якості законів та інших джерел права. Матеріал викладається в контексті зв'язку юридичної техніки правотворчості та юридичної практики, світового досвіду у сферах юридичної техніки правотворчості.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1.Дзейко Ж. О. Законодавча техніка в Україні: історико-теоретичне дослідження: Монографія. К.: ВПЦ «Київ. ун-т», 2007. 360 с. 2.Дідич Т. О. Нормопроектування: теоретико-правовий аспект. Автореф. дис. ... к. ю. н. : спец. 12.00.01. К., 2006. 18 с. 3.Кашанина Т. В. Юридическая техника: учебник. М.: Эксмо, 2007. 512 с. 4.Ковальський В. С., Козінцев І. П. Правотворчість: теоретичні та логічні засади. К.: Юрінком Інтер, 2005. 192 с. 5. Мельник А. А. Якість закону: теоретико-методологічний та техніко-юридичний аспекти: автореф. дис. на здобуття наук. ст. к. ю. н., спец. 12.00.01. К., 2018. 18 с. 6. Справочник по нормотворческой технике 7.Шутак І. Д., Онищук І. І. Юридична техніка: навч. пос. для вищих навч. закладів. Ів.-Фр. : «Коло», 2013. 496 с. 8. Щербина В. С. Засоби законодавчої техніки : Автореф. дис... к. ю. н. : спец. 12.00.01. К.: Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка, 2019. 16 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, консультації, залік та ін. Основні методи викладання дисципліни: проблемно-пошуковий метод, метод моделювання, метод проектів, метод творчого пошуку, кейс-метод та ін.
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес опитування, колоквіум, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), модульні контрольні роботи, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) та ін. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. За 10 днів до початку залікової сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни