Бізнес і держава: правові основи взаємодії
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Бізнес і держава: правові основи взаємодії
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здатність: аналізувати норми Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють правові основи взаємодії бізнесу і держави; опанувати нові знання з питань здійснення державного регулювання та нагляду (контролю) у сфері бізнесу, визначити роль держави в створенні та припиненні бізнес-структур, а також в здійсненні контролю за додержанням суб’єктом господарського права умов, за яких він має право проваджувати господарську діяльність; поглиблювати отримані знання шляхом опрацювання джерел спеціальної літератури з відповідних тем курсу, користуватися правовими інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет; працювати з сайтом Prozorro, аналізувати судову практику з вирішення спорів за участю суб'єктів, які здійснюють державне регулювання у сфері бізнесу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Опановує теоретичні і практичні знання з актуальних проблем взаємодії бізнесу і держави, вміє аналізувати судову практику в сферах, де має місце державне регулювання правовідносин, узагальнювати практику державних органів з питань створення та припинення різних організаційно-правових форм бізнес – структур, зрозумілою, чіткою і простою мовою готує проект судового рішення з окремого спору за участю вищезазначених суб’єктів, яке є структурованим і обгрунтованим. Складає проблемні кейси на підставі реальних судових справ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з
з базовими принципами та моделями взаємодії бізнесу та держави, основними проблемами, що виникають у процесі такої взаємодії, особливостями взаємодії влади та бізнесу за допомогою механізму державно-приватного партнерства; практикою застосування антимонопольного регулювання в Україні; спрямована на з’ясування адаптаційних механізмів поведінки держави та бізнесу в умовах циклічного розвитку; визначення інституційних засад інвестиційного клімату в Україні, з’ясування специфіки управління об’єктами державної власності, аналіз сутності процедури публічних закупівель; визначення правових засад здійснення державного регулювання та нагляду (контролю) у сфері бізнесу.
Рекомендована та необхідна література
Дорошенко Л.М. Бізнес і держава: правові основи взаємодії. Робоча програма навчальної дисципліни. - КНУ імені Тараса Шевченка, 2021.
Проблеми правового регулювання договірних відносин суб’єктів господарювання: монографія / В. М. Адам та ін.; за заг. ред. М. С. Долинської. — Львів: ТОВ «Галицька видавнича спілка», 2019. — 247 с.
Щербина В.С. Суб’єкти господарського права: Монографія // В. С. Щербина. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 264 с.
Правовое регулирование предпринимательской деятельности в постсоветский период: сб. науч. ст. / под общ. ред. Н. С. Кузнецовой и М. К. Сулейменова. – Харьков : Право, 2018. – 864 с.
Засоби та механізми господарсько- правового регулювання : колективна монографія / За наук. ред. Д. В. Задихайла. – Х. : Юрайт, 2013. – 416 с.
Віхров О.П. Правове регулювання господарських відносин в окремих сферах і галузях економіки: навч. посіб. Киів: Юрінком Інтер, 2017. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи – зустрічі з практиками з актуальних питань курсу, проведення гостьових лекцій за питаннями дисципліни, організація бінарних занять за тематикою дисципліни.
Заплановані методи викладання - бесіда, пояснення, наукова дискусія з проблемних питань курсу; проблемне викладання окремих питань курсу, робота в малих групах, застосування наочного матеріалу у вигляді презентацій,; використання практичних методів – координація дій студентів при розв’язанні казусів, складених за матеріалами реальних судових справ, керування імітаційними процедурами щодо надання студентами консультацій та складанням ними процесуальних документів.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою курсу. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж модуля, в який це заняття пропущене, в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни