Прокуратура в системі державних органів

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Прокуратура в системі державних органів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність досліджувати та робити висновки щодо понятійно-категоріального апарату інституту прокуратури в системі державних органів; виникнення та еволюції інституту прокуратури в зарубіжних країнах; основних конституційно-правових елементів статусу прокуратури; сучасних засад діяльності прокуратури; тенденцій розвитку інституту прокуратури та її реформування в Україні; стандартів участі прокурора у кримінальному провадженні та поза його межами; застосування практики Європейського суду з прав людини у діяльності прокуратури; інституту прокуратури в національних правових системах зарубіжних країн; конституційно-правових концепцій реформування прокуратури в Україні; модернізації інституту прокуратури в Україні та його взаємодії з іншими державними органами...
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання положень системи правових норм та принципів, що визначають правовий статус прокуратури в Україні та у правових системах зарубіжних країн, міжнародних стандартів у сфері організації та діяльності прокуратури; а також володіння знаннями щодо загальної характеристики системи прокуратури в Україні та зарубіжних країнах; знання особливостей правозастосовної практика органів прокуратури у сфері кримінальної юстиції та поза її межами. Володіння навичками сприйняття та аналізу положень джерел національного та міжнародного права з цих питань.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна надає студентам загальну характеристику місця інституту прокуратури у системі державних органів; конституційної природи діяльності прокуратури як державного інституту; конституційно-правового статусу прокуратури як елементу системи правосуддя; місця прокуратури у системі кримінальної юстиції. Значна увага приділена сучасній концепції реформування прокуратури в Україні у контексті розвитку громадянського суспільства, а також тенденціям модернізації функцій та повноважень прокуратури на сучасному етапі. Системно розкриваються особливості міжнародних стандартів діяльності прокуратури та інституту прокуратури у правових системах зарубіжних країн.
Рекомендована та необхідна література
1. Діяльність прокуратури зарубіжних країн поза межами кримінальної юстиції: навч. посіб. / І.С. Зарубинська, А.А. Матвієць, Н.С. Наулік, О.В. Головкін та ін. К.: Національна академія прокуратури України, 2014. 150 с. 2. Європейські стандарти прокурорської діяльності у кримінальному провадженні: навчальний посібник / І.М. Козьяков, О.М. Толочко,Г.О. Ганова, О.С. Мазур, Є.О. Наливайко, Я.А. Соколова; за заг. ред.доктора юридичних наук, професора І.М. Козьякова. К.: Національна академія прокуратури України, 2015. 200 с. 3. Зарубіжний досвід створення та діяльності спеціальних антикорупційних органів: наук.-практ. посіб. / З.А. Загиней, В.М. Драган, О.Н. Ярмиш та ін. К.: Національна академія прокуратури України, 2015. 314 с. 4. Стефанчук М.М. Діяльність прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді: проблеми теорії та практики : монографія. Київ : Ін Юре, 2016. 500 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1) словесний метод (лекція, дискусія, співбесіда тощо); 2) наочний метод у сполученні з новітніми інформаційними технологіями та комп'ютерними засобами викладання (дистанційні, мультимедійні, веб-орієнтовані); 3) інтерактивний метод вирішення ситуаційних задач; 3) самостійна робота (розв’язання завдань, у тому числі - тестових); 4) індивідуальна науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни