Нотаріат в Україні

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Нотаріат в Україні
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні поняття та положення складових елементів організації та функціонування нотаріату, принципи нотаріату, нотаріального процесу, характеристики нотаріальних проваджень, особливості їх вчинення залежно від характеру правовідносин, основні види, процедури, етапи, результати вчинення нотаріальної діяльності. Аналізувати, структурувати, моделювати діяльність особи, уповноваженої на вчинення нотаріальної дії, щодо вчинення таких нотаріальних дій виходячи із характеру правовідносин, конкретних обставин юридичної справи, територіальної та предметної компетенції уповноваженої особи. Розробляти та демонструвати варіанти вирішення правової проблеми особи, в тому числі шляхом збирання та інтерпретації інформації, вибору методів та інструментальних засобів нотаріальної діяльності, готувати проекти документів правового, процесуального характеру, розв’язувати правові проблеми в сфері нотаріату та нотаріальної діяльності з урахуванням їх фактичної та нормативної основи.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень теорії права, цивільного, земельного, сімейного права. Володіння навичками сприйняття, аналізу положень джерел права та застосування норм матеріального та процесуального права для аналізу конкретних правових ситуацій. Вміння аналізувати правовідносини, що виникають у зв’язку з вчиненням нотаріусом відповідних груп нотаріальних проваджень.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються поняття нотаріату, принципи його організації та функціонування, теоретичне моделювання нотаріального процесу, нотаріальні правовідносини, порядки вчинення нотаріальних проваджень.
Рекомендована та необхідна література
1.Нотаріат : підручник / В. В. Комаров, В. В. Баранкова. – Харків : Право, 2019. – 416 с. 2.Нотаріальний процес. Інтерактивний курс (з практикумом)/ С.Я.Фурса, Є.І.Фурса, Т.О.Бордюг, Є.Є.Фурса.- Київ: Алерта, 2021.- 460 с. 3.Нотаріат в Україні: навчальний посібник / Ю.В.Нiкiтiн, С.С. Бичкова, А.Г. Чубенко, В.К. Матвiйчук, Е.О. Гiда, Т.П. Устименко, Н.О. Чучкова. – 4-те вид., доп. і перероб. / За заг ред.. докт. юрид. наук, професора Ю.В. Нікітіна. – К.: ВНЗ «Національна академія управління»; «Алерта», 2016. – 586 с. 4.Хрестоматія нотаріального права / М.М. Дякович. – Істина, 2018. - 480 с. 5.Спадкове право: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Х: ЕКУС, 2021.- 536 с. 6.Право нерухомості: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Харків: ЕКУС, 2021.- 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1.1.-1.3. – до 40%; результати навчання - 2.1.-2.2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.3. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни