Історія та теорія дизайну / History and Theory of Design

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія та теорія дизайну / History and Theory of Design
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, а також критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. ПРН 8. Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства. ПРН 12. Збирати, аналізувати та оцінювати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію у відповідності до сучасних теоретичних уявлень відповідного напряму культурології. ПРН 13. Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези, збирати докази та аргументувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; 3. Володіти елементарними навичками використання набутих знань та вмінь у науково-дослідній, навчальній, культурно-організаційній та культурно-просвітницькій роботі.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі «Історія та теорія дизайну / History and Theory of Design» викладаються основи історії та теорії дизайну як обов’язкової культурологічної дисципліни. Навчальна дисципліна знайомить студентів із основами сучасних художньо-естетичних і соціокультурних практик та нових явищ у сферах дизайну та креативних індустрій в цілому. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень у сфері креативних індустрій та візуальних комунікацій. Розглядаються принципи аналізу візуальних комунікацій та технологій, надання експертної оцінки тенденціям розвитку дизайну та мистецтв. Пояснюється варіативність форм візуальних практик, яка є результатом впливів взаємопов’язаних чинників (художнього мислення і художньої логіки, що здійснюється специфічними формоутворюючими засобами мистецтва та культури).
Рекомендована та необхідна література
Барна Н.В. Дизайн у контексті художньої культури ХХ-ХХІ століть: монографія / Барна Н. В. – К.: «Університет «Україна», 2015. – 353 с. Нариси з історії українського дизайну ХХ століття: Збірник статей / ІПСМ НАМ України; За заг. ред. акад. М. І. Яковлєва; Редкол.: В. Д. Сидоренко (голова), А. О. Пучков, О. В. Сіткарьова та ін. — К. : Фенікс, 2012. — 256 с. Легенький Ю. Г. Дизайн одягу: посібник / Юрій Григорович Легенький // ─ Київ: КНУКіМ, 2008. ─ 374 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1.Усна доповідь на семінарах: 15 / 25 балів 2.Доповнення до усного виступу та участь у дискусіях на семінарах: 5 / 10 балів 3.Самостійна робота (Аналіз у формі презентації): 10 / 15 балів 4.Самостійна робота (Презентація): 6 / 10 балів 5. Іспит у письмовій формі: 24 / 40 балів Загальна оцінка (100 балів) складаються із балів, отриманих за 1) аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), 2) самостійну роботу (аналіз у формі презентації, презентація)/, 3) іспит.
Мова викладання
англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет