Науково-виробнича практика
Освітня програма: ОНП Політологія. Денна форма навчання 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Науково-виробнича практика
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Студенти повинні вміти організовувати і проводити науково-дослідні роботи, сформувати і закріпити свої навички. 2. Розширити, поглибити та закріпити теоретичні знання, отримані під час вивчення навчальної дисципліни «Методика та організація наукової роботи». 3. Ознайомитись з організацією, основними напрямами і тематикою наукової роботи одного з науково-дослідницьких центрів. 4. Сформувати і закріпити навички самостійного виконання науково-дослідницької роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку проходження науково-виробничої практики студенти мають знати основні політологічні теорії та методи політологічних досліджень; основні категорії політичної науки; історію становлення та розвитку, закономірності, специфіку політики як суспільного феномену. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо політичних явищ, політичних інститутів та процесів; використовувати набуті знання та вміння у дослідній роботі. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних інститутів та процесів; використання іншомовних фахових політологічних, філософських та правових джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Об’єктом практики є науково-дослідницькі центри державної та недержавної форм власності – науково-дослідницькі інститути НАН України, науково-дослідницькі та науково-аналітичні установи іншого підпорядкування, комерційні наукові інститути та центри. Практика передбачає ознайомлення з організацією і проведенням науково-дослідницької роботи об’єкту практики, підготовку наукової статті та рецензії на наукову статтю.
Рекомендована та необхідна література
1.Городжа Л.В. Наукова стаття. Як написати та опублікувати в рейтинговому виданні. Методичні рекомендації. Київ: 2020, 48 с. 2. Єріна А. М. Методологія наукових досліджень: Навч. пос. для ВНЗ. – К.: ЦНЛ, 2004. – 212с. 3. Шейко В. М., Кушнаренко Н. М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: Підручник: 4-те видання. К.: Знання, 2004. – 304с. 4. Пілюшенко В. П. та ін. Наукове дослідження: організація, методологія і інформаційне забезпечення: Навч. пос. для ВНЗ. – К.: Лібра, 2004. – 344с. 5. Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень. Навч. пос. 2-ге вид., К.: Професіонал, 2004. – 208с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виробнича практика. Науково-дослідна робота. Написання рецензії на наукову статтю. Апробація наукової роботи. Написання звіту про проходження практики.
Методи та критерії оцінювання
1. Виробнича практика (стажування в науково-дослідній установі): 25 / 40 балів 2. Науково-дослідна робота: 18 / 30 балів 3. Написання рецензії на наукову статтю 5 / 10 . 4. Апробація наукової роботи: 12 / 20 балів Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж проходження практики. Диференційований залік виставляється на підставі захисту звітів проходження практики.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни