Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача
Освітня програма: ОНП Політологія. Денна форма навчання 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН: 1. Застосовувати для розв’язування складних задач політології розуміння природи та значення політики як специфічного виду людської діяльності та особливої сфери пізнання, включаючи розвиток уявлень про політику та її сучасні інтерпретації, особливостей реалізації влади у різних політичних системах, їх соціально-економічного, історичного та соціокультурного контексту. ПРН 2. Застосовувати спеціалізовані концептуальні знання з політології, що включають сучасні наукові здобутки у сфері професійної діяльності або галузі знань і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у галузі та на межі галузей знань. ПРН 6. Критично осмислювати принципи здійснення влади та публічної політики, політичних інститутів та процесів, світової політики та політики окремих країн та регіонів
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування курсів «Педагогіка», «Психологія»; «Педагогічна майстерність».
2) знання теоретичних основ структури психіки, факторів і основних механізмів формування особистості;
3) розуміння сутності основних регуляторів діяльності і поведінки в групі і можливостей їх використання в роботі з академічною групою.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються механізми організації впливу на особистість в процесі її освіти і навчання. Відбувається формування педагогічного мислення, навчання аналізу педагогічної дійсності, свідомому оволодінню професійно-педагогічними вміннями та навичками. Зміст розкривається у двох модулях. У першому – методологія, дидактика, вищої школи, система організації виховної роботи у ЗВО. У другому – теорія, методика, сучасні технології формування педагогічної майстерності викладача ЗВО. Важливе місце в курсі відводиться набуттю практичних навичок у професійно-визначальних ситуаціях навчальної діяльності науково-педагогічного працівника.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18.
2. Основи педагогічної майстерності та етика викладача вищої школи: підручник / За заг. ред.. проф.. І.В.Зайченка. – Київ: Видавництво Ліра-К. 2016. – 484 с
3. Марушкевич А.А.,Спіцин Є.С. Педагогіка вищої школи: підручник. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2015. – С.258-338.
4. Педагогіка вищої школи: хрестоматія» / В. А. Бугров,А. А. Марушкевич, Є. С. Спіцин – К. : ВПЦ «Київський університет», 2022. – 704 с.
5. Професійно-педагогічна підготовка викладача: монографія /А.А.Марушкевич, Н.М.Кузьменко, М.В.Жиленко та ін..; за заг.ред. А.А.Марушкевич.- К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. – 399 с.
6. Професійно-педагогічна компетентність науково-педагогічного працівника: навч. посіб./ А.А.Марушкевич, Н.М.Кузьменко, О.В.Плахотнік та ін.. / за заг. ред.. А.А.Марушкевич. – К.: ВПЦ «Київський університет». 2018. – 202 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.7), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.6); (комунікація 3.1-3.5); (автономність та відповідальність 4.1), що складає 60% загальної оцінки.
Підсумкове оцінювання у формі письмового іспиту
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни