Свобода совісті: правові та релігієзнавчі аспекти

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2018

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Свобода совісті: правові та релігієзнавчі аспекти
Код дисципліни
ВБ 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знання традиційних та новітніх релігієзнавчих концепцій. Визначати специфіку онтологічного, гносеологічного та аксіологічного аспектів релігієзнавства. Надавати аргументовану експертну оцінку щодо можливостей та реальних випадків використання релігії для здійснення деструктивних впливів на свідомість і психіку людей; розпізнавати найбільш поширені маніпуляційні стратегії деструктивних релігійних організацій
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення курсу студенти повинен знати основи історії релігії, правології релігії, соціології релігії, основні форми державно-церковних відносин. 2. Вміти застосовувати міждисциплінарний підхід до вивчення релігійних феноменів; знати основи релігієзнавчої методології; вміти працювати з науковою та богословською літературою та критично її осмислювати; збирати та інтерпретувати джерела, що стосуються різних феноменів релігійного життя; аналізувати сутність, властивості та інші системні характеристики взаємодії держави та релігійних організацій. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; здатністю до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатністю використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Свобода совісті: правові та релігієзнавчі аспекти» належить до переліку дисциплін вільного вибору студента та викладається у ІІІ семестрі освітнього рівня магістр. Навчальна дисципліна знайомить студентів з історією виникнення та змістовним навантаженням свободи совісті, яке розглядається в його філософсько-релігієзнавчій експлікації, а також, в контексті теорії і практики права. Аналізуються українське законодавство та міжнародні правові акти, що стосуються релігійних прав осіб та особливостей реалізації права на свободу совісті.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабій М. Ю. Свобода совісті: теоретико-методологічні основи і концептуальні засади експлікації етапів розвитку і формування її парадигми // Наука. Релігія. Суспільство. – 2010. – №3 – С.79-90. 2. Дюрем Коул В. Перспективи щодо релігійної свободи: порівняльна структура // Релігійна свобода і права людини. Правничі аспекти. В 2 т. – Львів, 2001. – Т. 2. 3. Єленський В. Велике повернення: релігія у глобальній політиці та міжнародних відносинах кінця ХХ – початку ХХІ століття. – Львів: Видавництво УКУ, 2013. – 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни