Людська суб'єктивність у філософії та релігії

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2018

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Людська суб'єктивність у філософії та релігії
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Виявляти, формулювати і вирішувати проблеми. Науково-критично осмислювати традиційні та новітні релігійні концепції всіх сфер буття людства на межі предметних галузей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати головні етапи та характеристики філософського та релігійного процесів; основні релігієзнавчі теорії та методи і методики релігієзнавчих досліджень, у т.ч. діалектичний метод, міждисциплінарний та ін.; основні релігієзнавчі поняття та категорії; основи історико-філософської теорії.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Людська суб’єктивність у філософії та релігії» знайомить студентів із основами релігієзнавчих досліджень у сфері суб’єктивності, методологією та методикою. Визначаються предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрями та проблематика сучасних філософії й релігієзнавства у сфері суб’єктивності людини. З’ясовуються соціокультурні засади діяльності людини та досліджується соціокультурна динаміка її життя (традиційне, модерне та постмодерне суспільство), приділяється увага особистісному досвіду і релігійному. Розглядаються принципи аналізу філософських і релігійних проблем. Пояснюється варіативність сучасних культур, яка є результатом впливів взаємопов’язаних чинників (релігійних, світоглядних, політичних, природно-кліматичних та матеріально-економічних). Послідовно розглядаються особливості становлення проблеми суб’єктивності як філософської й релігієзнавчої.
Рекомендована та необхідна література
1.Генрих Д. Свідоме життя. Дослідження співвідношення суб’єктивності та метафізики / Генрих Дiтер; [пер. з нім. та післямова Віталія Терлецького]. – К.: Курс, 2006. – 188 с. – (Серія наукових перекладів «ZETEƩIƩ»). 2.Конотоп. Л.Г., Трансгуманізм у ракурсі філософської й релігійної антропології. –Вісник Національного авіаційного університету. –Серія:Філософія.Культурологія.-Вип. 1(33). –С. 21 – 26. 3.Конотоп. Л.Г. Самоідентифікація «Я»: філософські й релігійні обрії. -Вісник Національного авіаційного університету. – Серія:Філософія.Культурологія.- Вип. 1(34). –С. 12 – 16. 4.Конотоп Л.Г. Феномен самоактуалізації «Я»: особливості інтерпретацій. Вісник Національного авіаційного університету . - Серія: Філософія. Культурологія. 2020. №2 (32). С.9-13. URL: https://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/article/view/15097
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова атестація відбувається у формі заліку
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни