Філософія Сходу
Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Філософія Сходу
Код дисципліни
ДВВ.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Розуміти розмаїття та специфіку філософських дисциплін, знати філософську термінологію. ПРН 6. Мати обізнаність щодо основних напрямів, тенденцій, проблематики сучасної філософії. ПРН 9. Мати навички написання філософських текстів. ПРН 12. Вміти викладати власні міркування послідовно, логічно, систематично та аргументовано. ПРН 14. Уникати симуляцій, плагіату та інших виявів академічної недоброчесності у сфері професійної діяльності або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.До початку вивчення цього курсу студенти мають знати ключову хронологію та зміст основних подій в історії країн Азії; основи мовознавства, релігієзнавства, культурології, логіки, соціальної філософії, історії філософії.
2.Вміти здійснювати самостійний аналіз змісту філософських першоджерел; застосовувати сучасні методи історико-філософського дослідження, виявляти філософську складову в синтезі релігійно-міфологічних практик та раціонально-теоретичних знань.
3.Володіти елементарними навичками наукового дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів зі змістом філософської творчості видатних мислителів Сходу в їх історичному та культурному контексті. Визначаються предмет, завдання, теоретичні основи, методологія, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень історії східних філософій. З’ясовуються критерії історичності та філософічності доробку східних мислителів, визначаються ключові параметри і періодизація розвитку філософської думки східної та Південної Азії. Розглядаються принципи інтерпретації та реактуалізації філософської спадщини східних культур Стародавності в сучасності. Пояснюється варіативність тлумачення ключових лексем історії східних філософій.
Рекомендована та необхідна література
1. Гнатовська Г. Історії східних філософій: Вступ до індійської філософії. Навчальний посібник-К.: Фрако Пак, 2021. -98 с.
2. Індійська філософія: посіб. для студ. вищ. навч. закл. / кол. авторів; за заг. ред. Т. П. Кононенко. - Харків: Фоліо, 2019. - 142с.
3. Історія філософії: Словник/ За ред. В. І. Ярошовця. - К., 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі -24/40 балів. Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше, ніж 20 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. У випадку, коли студент на іспиті набрав менше 24 балів, вони не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час навчального періоду). Рекомендований мінімум допуску до іспиту - 36 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни