Економічна теорія
Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Економічна теорія
Код дисципліни
ДВВ.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти сенс філософії, її місце в системі культури. ПРН 8. Мати обізнаність у головних філософських методах і підходах, розуміти етико-практичну значущість філософського знання. ПРН 11. Вміти аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки. ПРН 12. Вміти викладати власні міркування послідовно, логічно, систематично та аргументовано. ПРН 17.Мати навички участі в наукових та прикладних дослідженнях у галузі філософії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Вміти готувати презентації в РР
2. Володіти навичками публічних виступів
Зміст навчальної дисципліни
Економічна теорія – фундаментальна економічна дисципліна, що формує комплексну систему знань про структуру та механізми функціонування соціально-економічних систем, принципи оптимізації економічної діяльності на мікро- та макроекономічному рівнях. Економічна теорія передбачає використання філософських та методологічних засад сучасної економічної науки для вивчення поточного стану і перспектив економічного розвитку, закономірностей соціально-економічних трансформацій. Викладання основних тем здійснюється з урахуванням основних тенденцій світового економічного розвитку, врахування особливостей та сучасних викликів розвитку економіки України.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В. Д. Економічна теорія : практикум для студентів неекономічних спеціальностей : навч. посіб. / В.Д. Базилевич, Н.І. Гражевська, В.І. Трохименко. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2016. 2. Базилевич В. Д., Базилевич К. С. Ринкова економіка: основні поняття і категорії. Київ : Знання, 2008. 3. Економічна теорія: Політекономія : підручник / за ред. В.Д. Базилевича. 9-те вид., перероблене і доповнене. Київ : Знання, 2014. Економічна теорія: політекономія : практикум: навч. посіб. / за ред. В. Д. Базилевича. Київ : Знання, 2010. Історія економіки та економічної думки: підручник / В.Д. Базилевич, Н.І. Гражевська, Т.В. Гайдай та ін.; за ред. В.Д. Базилевича. Київ : Знання, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку: Залік відбувається в письмовій формі – з навчальної дисципліни передбачено проведення підсумкової комплексної контрольної роботи, яка виконується на одному з останніх занять, відведених на вивчення дисципліни. Оцінка за ПККР додається до оцінок, отриманих за
семестр і заноситься у залікову відомість. Студентам, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати їх електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття. Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за роботу в семестрі (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової комплексної контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни