Християнська теоретична спадщина та її рецепція у філософії Відродження
Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Християнська теоретична спадщина та її рецепція у філософії Відродження
Код дисципліни
ДВС.3.03.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати джерела та періодизацію філософії доби Відродження, провідні теми та проблеми філософських дискурсів зазначеного періоду; відмінності рецепції античної спадщини середньовічними та ренесансними мислителями (рецепції Платона та Арістотеля, епікуреїзму, пітагореїзму, неоплатонізму); особливості
рецепції християнської теоретичної спадщини; історико-філософське значення доби Відродження. Віти ідентифікувати та артикулювати філософські та світоглядні основи окремих концепцій філософії Відродження; використовувати знання іноземних мов для аналізу інформаційних інтернет-ресурсів, читання новітньої спеціалізованої літератури в підготовці до семінарських занять та написання самостійних робіт; презентувати результати самостійної роботи у відповідності до поставлених завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та загальні характеристики розвитку історії філософії, зокрема бути ознайомлені із особливостями філософської думки Античності, та з основними напрямами і концепціями християнської філософії Середніх віків. 2. Вміти аналізувати інформацію, застосовувати загальнологічні прийоми і методи пізнання та міркування. Використовувати основні форми письмової та усної репрезентації результатів навчання (виконувати письмові аналітичні завдання, писати есеї та реферативні огляди літератури, робити доповіді).
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Християнська теоретична спадщина та її рецепція в філософії Відродження» належить до переліку вибіркових дисциплін
та викладається у пʼятому семестрі підготовки бакалаврів напряму «Філософія». Навчальна дисципліна знайомить студентів з джерелами та періодизацією філософії доби Відродження, визначає особливості генези, розвитку та трансформації середньовічних християнських теологічний концепцій у контексті їх впливу на філософію, естетику та візуалістику Ренесансу. Здійснюється порівняння рецепції античної та арабської теоретичної спадщини середньовічними християнськими та ренесансними мислителями. У курсі розглядаються ставлення філософів до таких тем, як теми Бога, душі, безсмертя, науки, освіти, мови, сприйняття, насолоди, сенсу життя, освіти, філософії та мистецтва.
Рекомендована та необхідна література
1.Алєксандрова О. В. Філософія Середніх віків та доби Відродження. К., 2002.
2. Історія філософії: Підручник / За ред. В.І.Ярошовця. К., 2010.
3. Історія філософії. Словник / за заг. редакцією д.ф.н., проф.В.І.Ярошовця. К., 2012.
4. Філософія: історія, суспільство, освіта / Л.В.Губерський, В.Г.Кремень, В.В.Ільїн. К., 2011.
5. The Cambridge Companion to Renaissance Philosophy / ed. by J.Hankings. Cambridge, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Семестрова індивідуальна самостійна робота (тема на вибір студента): 60 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж семестру. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Таким чином, підсумкова оцінка складається із суми семестрової кількості балів та підсумкової контрольної роботи: мінімум - 60 балів, максимум - 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни