Соціологія

Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Соціологія
Код дисципліни
ДВВ.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розуміти сенс філософії, її місце в системі культури. (прн1) Знати основні етапи, напрямки в історії світової та вітчизняної філософії. (прн3) Аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики. (прн4) Мати обізнаність у головних філософських методах і підходах, розуміти етико-практичну значущість філософського знання. (прн8) Мати навички реферування, систематизованого огляду та порівняльного аналізу філософської та загальнонаукової літератури (прн10)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для ефективного оволодіння знаннями, вміннями і навичками у сфері соціології є опанування студентами основ таких навчальних дисциплін як «Соціальна філософія та філософія історії», «Сучасна світова філософія», «Політологія».
Зміст навчальної дисципліни
Курс скерований на формування навичок використання понятійного і методичного інструменту соціологічної науки для аналізу складних соціальних об’єктів, явищ і процесів, розуміння напрямів, тенденцій та соціальних механізмів функціонування й розвитку соціальних об’єктів, явищ і процесів, вміння пояснювати соціальні наслідки суспільних змін і соціальних трансформацій. Навчальна дисципліна «Соціологія» є базою для вивчення спеціальних дисциплін соціально-гуманітарного профілю, зокрема, таких як «соціальна філософія», «політологія», «культурологія», «психологія» тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Гідденс Є. Соціологія. – К., 1999. Електронний ресурс: http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Sociolog/gidd/index.php 2. Соціологія. За ред. С.О.Макеєва. – К., 1999. Електронний ресурс: http://westudents.com.ua/knigi/570-sotsologya-makev-so.html 3. Арон Р. Етапи розвитку соціологічної думки. Пер. з фр. Г.Філіпчука. – К.: Юніверс, 2004. С.81-232, 323-618.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку: диференційований залік - умови допуску до підсумкового заліку: Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 48 балів, для одержання допуску до заліку обов’язковим є складання контрольних робіт. Семестрова кількість балів: Мінімум 60. Максимум 100.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни