Загальна психологія
Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Загальна психологія
Код дисципліни
ОК.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4 Аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики. ПРН 7 Розуміти сучасну наукову картину світу, її основні проблеми та суперечності. ПРН 10 Мати навички реферування, систематизованого огляду та порівняльного аналізу філософської та загальнонаукової літератури. ПРН 16 Вміти застосовувати загальногуманітарні та філософські знання в різних сферах життєдіяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Уявлення про категорії загальної психології, вікової психології, психології особистості, психології розвитку, психофізіології. 2. Знання основ практичної психології.
3. Володіння навичками аналізу та синтезу отриманих теоретичних знань та психологічних даних.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна поглиблює та систематизує розуміння студентами психіки як цілісної системи; вчить співвідносити різні підходи та теоретичні засади розуміння психіки з практичними завданнями психодіагностики; дає цілісне уявлення про закономірності функціонування психіки з урахуванням гендерного та етнокультурного аспектів, впливу соціальних та внутрішньопсихічних чинників на психіку, серед яких, зокрема, темперамент та акцентуації характеру.
Рекомендована та необхідна література
1. Бригадир М.Б., Бугерко Я.М., Ревасевич І.С. Загальна психологія. Збірник кейсів: навч.-метод.посіб. Тернопіль : Економічна думка ТНЕУ, 2017. 35 с. 2. Варій М.Й.Загальна психологія : підручник : у 2 т. Вид. 5-те, виправл. і допов. Львів : Апріорі, 2016. Т.1 .382 с. 3. Варій М.Й.Загальна психологія : підручник : у 2 т. Вид. 5-те, виправл. і допов. Львів : Апріорі, 2016. Т.2. 358 с. 4. Дуткевич Т. В. Загальна психологія. Київ : Центр навчальної літератури, 2019. 388 с. 5. Ільїна Н. М. Загальна психологія в екзаменаційних питаннях і відповідях. Навч. посіб. Київ : «Університетська книга», 2018. 239 с. 6. Методологія і психологія гуманітарного пізнання: колективна монографія. Тернопіль: ТНЕУ, 2019. 998 с. 7. Москалець В. П. Загальна психологія : підручник. Київ : Ліра–К, 2020. 564 с. 9. Москалець В. П. Психологія особистості: підручник. Київ – Івано-Франківськ : «Нова Зоря», 2020. 435 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку: Залік відбувається в письмовій формі – з навчальної дисципліни передбачено проведення підсумкової комплексної контрольної роботи (ПККР), яка виконується на одному з останніх занять, відведених на вивчення дисципліни. Оцінка за ПККР додається до оцінок, отриманих
за семестр і заноситься у залікову відомість. Студентам, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати їх електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття.
Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за роботу в семестрі (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової комплексної контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни