Історія стародавньої філософії
Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Історія стародавньої філософії
Код дисципліни
ОК.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. розуміти сенс філософії, її місце в системі культури; ПРН 3. знати основні етапи, напрямки в історії світової та вітчизняної філософії; ПРН 10. Мати навички реферування, систематизованого огляду та порівняльного аналізу філософської та загальнонаукової літератури. ПРН 11. Вміти аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки. ПРН 18. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати загальну хронологію та зміст основних історичних подій в Стародавності; 2. Вміти здійснювати початковий аналіз змісту філософських першоджерел; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Історія стародавньої філософії» знайомить студентів зі змістом філософської творчості видатних мислителів Стародавності в їх історичному та культурному контексті. Визначаються предмет, завдання, теоретичні основи, загальна методологія та основні напрямки досліджень філософії Стародавності. Окреслюються ключові засади виникнення філософської думки Античності, стародавніх Індії та Китаю. Формуються навички розуміння і тлумачення філософських розмислів видатних мислителів Стародавності, виявлення їх історичного зв’язку та пояснення теоретичних витоків.
Рекомендована та необхідна література
1.Гнатовська Г.В. Історії східних філософій: Вступ до індійської філософії. Навчальний посібник. - К., 2021. 2.Індійська філософія: посіб. для студ. вищ. навч. закл. / кол. авторів; за заг. ред. Т. П. Кононенко. - Харків, 2019. 3.Історія філософії: Підручник/ За ред. В.І.Ярошовця. - К., 2010. 4.Історія філософії: Словник/ За ред. В. І. Ярошовця. - К., 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі - 24/40 балів. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. Рекомендований мінімум допуску до іспиту - 36 балів Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни