Космологія в європейській історії філософії
Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Космологія в європейській історії філософії
Код дисципліни
ВП.3.08.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
-
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні знати базові знання з космології та її зв’язок з історією філософської думки; базові знання з історії розвитку окремих філософських традицій; знання історії космології, міфології, астрономії, фізики; навички порівняльного аналізу різних філософських систем у межах одного історико-філософського періоду;
2. Вміти перекладати з мови оригіналу та аналізувати матеріал і самостійно проводити історико-філософську роботу з опрацювання текстів; володіти термінологічно-категоріальним апаратом філософського дослідження; здобувати навички самостійного визначення та розкриття змісту основних філософських понять, термінів, категорій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів із широким обсягом матеріалу як в історичному плані, починаючи з часів виникнення філософських поглядів в античності і до наших днів, так і в теоретичному плані – в курсі розглядаються проблеми філософії природи, філософії природничих наук, філософії історії, важливі космогонічні, космологічні та натурфілософські питання. Разом з тим, ця програма має на меті підвищити загальнотеоретичний рівень підготовки студентів, виробити у них фахові навички праці з філософською літературою космологічного змісту. Дана дисципліна «Космологія в історії філософії» викладається для студентів ОС «Бакалавр» на ІІ курсі у І семестрі в обсязі 90 годин. З них лекційних – 30 години, семінарських – 14 години. Закінчується заліком у І семестрі. Курс «Космологія в історії філософії» передбачає ознайомлення студентів філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка з особливостями розвитку космології в історії філософії. Курс має важливе значення для розширення та поглиблення знань студентів в галузі історикофілософської науки і виступає неодмінною складовою підготовки сучасних фахівців релігієзнавства.
Рекомендована та необхідна література
1.Вступ до астрофізики та космогонії: навч. посіб. / В. А. Захожай ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. Харків: ХНУ імені
В. Н. Каразіна, 2012. 207 с.
2. Гокінґ С. Чорні діри і молоді Всесвіти та інші лекції / Пер. Я. Лебеденко. Харків: КСД, 2019. 160 с.
3. Гокінг С. Коротка історія часу. Київ: К. І. С., 2015. 201 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни