Авторські права та інтелектуальна власність

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Авторські права та інтелектуальна власність
Код дисципліни
ВБ 2.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. 11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. 12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати культурні події та проекти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; основні культурологічні поняття та категорії; основи права. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії культурології та правознавства; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, правових, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів із історичним процесом становлення й розвитку правової охорони інтелектуальних прав. З’ясовуються поняття, система та зміст основних інститутів інтелектуальної власності, насамперед авторського права. Виявляються основні тенденції дослідження інтелектуальної власності, зокрема авторських прав, у річищі прикладної культурології. Розглядаються завдання та функції інтелектуальної власності. Визначається мета, завдання, основні напрями, інструменти та моделі правової політики у сфері інтелектуальної власності. Особлива увага приділяється порівняльному аналізу національного та зарубіжного права інтелектуальної власності, зокрема авторських прав. Досліджується й аналізується сучасне законодавство про інтелектуальну власність. Послідовно розглядається специфіка особистих немайнових та майнових інтелектуальних прав.
Рекомендована та необхідна література
1. Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/995_051 2. Закон України «Про авторське право i суміжні права». URL: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3792-12 3. Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3687-12#Text 4. Закон України «Про охорону прав на промислові зразки». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3688-12#Text 5. Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3689-12#Text 6. Конституція України. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80. 7. Паризька конвенція про охорону промислової власності. URL: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/995_123 8. Цивільний кодекс України. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/435-15
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах:15 / 25 балів 2. Самостійна робота (дослідження системи, історичного розвитку, теорій, принципів та джерел інтелектуальної власності, системи і компетенції органів державної влади у сфері інтелектуальної власності, конкретного інституту інтелектуальної власності (за вибором студента): 12 / 20 балів 3. Контрольна робота: 9 / 15 балів Іспит у письмовій формі - 24 / 40 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни