Культурна спадщина

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Культурна спадщина
Код дисципліни
ВБ 6.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи культурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу. 11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні знати: основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т. ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури, економіки культури; основні культурологічні поняття та категорії. 2. мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; основні культурологічні поняття та категорії; специфіку вітчизняної та зарубіжної культури; особливості функціонування вітчизняних інституцій культури 3. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; аналізувати мистецькі твори та витвори дизайну з виокремленням їх належності до певної доби.
Зміст навчальної дисципліни
«Культурна цінність», «культурна спадщина», «культурна пам’ятка»: визначення понять. Сучасні підходи до класифікації типів та видів культурної спадщини Історія становлення, основні напрями діяльності міжнародних організацій в галузі збереження культурної спадщини. Формування списку світової спадщини. Загальні принципи Роль і функції державних інститутів у реалізації політики збереження культурної спадщини. Становлення державної системи охорони культурної спадщини України Збереження та охорона архітектурної спадщини в контексті «реставрації» та музеїфікації Діджиталізація культурної спадщини: особливі властивості та характеристики, нормативно-правовий супровід. Практики формування культурної пам'яті в міському просторі Підтримка об’єктів всесвітньої спадщини: розвиток культурного туризму. Світові практики культурного туризму .
Рекомендована та необхідна література
Європейська хартія про архітектурну спадщину [Електронний ресурс] // Рада Європи, Комітет Міністрів Ради Європи. – 1975. – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_013 Закон України «Про охорону культурної спадщини» [Електронний ресурс] // 2000 – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1805-14 Конвенція про охорону архітектурної спадщини Європи [Електронний ресурс] // Рада Європи. – 1985. – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_226 Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини [Електронний ресурс] / ЮНЕСКО // Міжнародний документ від 16.11.1972 – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=995_089 Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини [Електронний ресурс] / ЮНЕСКО // Міжнародний документ від 17.10.2003 – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_d69
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Участь у дискусіях, усні доповіді: 14 /35 балів. 2. Самостійна робота №1 (конспект першоджерел): 24 /30 балів. 3. Самостійна робота №2 «Аналітична записка» (презентація самостійного дослідження за темами навчального курсу): 10 / 15 балів Підсумкова контрольна робота в письмовій формі: 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни