Психологічні технології роботи з персоналом в організаціях культури

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Психологічні технології роботи з персоналом в організаціях культури
Код дисципліни
ВБ. 1.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій.12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати культурні події та проекти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань.13. Презентувати знання про культуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти.15.Вільно спілкуватися з професійних питань усно та письмово державною та іноземними мовами з урахуванням мети спілкування та соціокультурних особливостей його контексту.16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних суспільних питань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1- знання теоретичних основ загальної і соціальної психології та психодіагностики; 2 - уміти оцінювати, аналізувати причини та наслідки взаємодії особистості в групі, груп, суспільних та соціальних інституцій; 3-володіти елементарними навичками соціально-психологічного моделювання, методами вербальної і невербальної психодіагностики.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Методи психології управління та організаційної психології. Технологічний підхід в роботі організаційних психологів закладів культури. Роль інтерактивних технік в реалізації технологічного підходу в роботі організаційних психологів. Модуль 2. Основні технології та методи роботи організаційних психологів з менеджерами, персоналом організацій культури. Технологія запобігання та розв’язання організаційних конфліктів у закладах культури. Технологія профілактики та подолання синдрому «професійного вигорання» в організаціях. Основні техніки роботи організаційного психолога з психодіагностики щодо відбору та розвитку персоналу закладів культури.
Рекомендована та необхідна література
Бакаленко О. А. Психологія управління: навч. Посібник. Харків: ХНУРЕ, 2020. 120 с. Брич В. Я., Корман М. М. Психологія управління: навч. пос. Київ : Кондор, 2013. 377 с. Виноградський М. Д. Управління персоналом: навч. пос. / М. Д. Виноградський. 2-ге вид.Київ: Центр учбової літератури, 2009. 502 с. Гавриш О.А. Технології управління персоналом: монографія/ О.А.Гавриш, Л.Є.Довгань, І.М.Крейдич,,Н.В.Семенченко. Київ: НТУУ « КПІ імені Ігоря Сікорського». 2017. 528с. Заболотна В. О. Психологічні основи управління персоналом К.: Гнозис, 2010. 248 с. Рульєв В. А. Управління персоналом: навч. пос. / В. А. Рульєв, С. О. Гуткевич, Т. Л. Мостенська. Київ : Кондор, 2013. 309 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна відповідь, доповнення: РН 1.1.-4.1. – 22/40 балів 2. Презентації, участь у дискусіях, робота у мікрогрупах: РН 1.1 - 4.1 – 18/30 балів 3. Тестові завдання: РН 1.1- 4.1 – 10 / 10 балів 4. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі – РН 1.1.-1.4., 2.1., 2.2., 2.3. – 10/20 балів - підсумкове оцінювання (залік) здійснюється у формі підсумкової контрольної роботи (ПКР), що включає матеріал з усього курсу. Максимальна кількість балів за виконання ПКР — 20, якщо студент набирає за ПКР менше 10 балів, ПКР вважається виконаною незадовільно. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру - мінімум 50 (максимум 80) та підсумкова контрольна робота мінімум - 10. (максимум 20) балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни