Народне мистецтво світу

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Народне мистецтво світу
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту.10. Розпізнавати та класифікувати різні типи культурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу.11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати знати: основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; аналізувати народне мистецтво світу, їх історичне і сучасне функціонування у співвідношенні релігійного, сакрального і народного мистецтва у західній і східній культурах щоб використовувати набуті знання та вміння у дослідній, освітній, культурно-організаційній та культурно-виховній роботі. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження культурних явищ та спрямування отриманих результатів у практичну царину; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Основні закономірності та особливості народного мистецтва.Народне, професійне, самодіяльне декоративно-прикладне мистецтво: спільне та відмінне. Орнаментальність народного мистецтва західно-європейського регіону. Мистецтво кераміки. Полістилізм у сучасній кераміці світу. Вітражне мистецтво народів світу Народне мистецтво традиційної архітектури: спільне та відмінне. Народний театр та музика народів світу.
Рекомендована та необхідна література
Макаров А. Світло українського бароко. К., 1994.; Маланюк Є. Нариси історії нашої культури. – К.,1992; Мистецтво і етнос. Культурологічний аспект. — К., 1991; 8. Кара-Васильєва Т. Декоративне мистецтво України ХХ століття. У пошуках «великого стилю» / Т. Кара-Васильєва, З.Чегусова. − К.: Либідь, 2005. − 280 с; Панченко В.І. Мистецтво в контексті культури.-К.1990; Ассман А. Простори спогаду: форми та трансформації культурної пам’яті / Аляйда Ассман. – Київ: Ніка-Центр, 2012. – 430 с; Гриценко В.С Далекосхідний культурний регіон // Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посіб.- К.:Центр учбов.літ-ри, 2010. Рихліцька О.Д., Косик О. Орнаментальні мотиви в сучасних дизайн практиках // Українські культурологічні студії. -ВПЦ «Київський університет», 2021. №1(8); Рихліцька О. Нападиста В. Вишивка в контексті культурних практик повсякденності// Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К.,2022. – Вип. 175 (№8) – С.29–33.13.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Участь у дискусіях, усні доповіді: – 24 /40 балів. 2. Самостійна робота (Проєктна робота): – 24 /40 балів. 3. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни