Сучасний український конституціоналізм

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Сучасний український конституціоналізм
Код дисципліни
ОК 22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. Знати свої права та обов’язки як члена демократичного суспільства та використовувати їх у професійній діяльності. Вміти використовувати базовий категорійно-понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки. Застосовувати інструментарій нормативної та емпіричної політичної теорії, політичної методології, порівняльної та прикладної політології, міжнародних та глобальних студій у фаховій діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати структуру та функції політичної системи суспільства, її основні інститути (держава, політичні партії, громадські організації, органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації), закономірності функціонування системи в цілому та її інститутів. Вміти на основі знань про політичну систему суспільства, її інститути, закономірності їх функціонування орієнтуватися в політичних процесах, політичному житті України. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних подій та явищ; використання іншомовних фахових політичних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Конституціоналізм як теорія і система права. Конституція України головне джерело правового регулювання політичної системи України. Конституційні засади конституційного ладу суспільного життя. Конституційний статус людини і громадянина в Україні. Конституційні засоби безпосередньої демократії в Україні. Конституційно-правовий статус Верховної Ради України. Конституційно-правовий статус Президента України. Конституційно-правовий статус органів виконавчої влади України. Конституційно-правові засади судової системи та прокуратури України. Територіальний устрій України та конституційно-правові засади місцевого самоврядування в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Шаповал В.М. Конституційне право зарубіжних країн. Академічний курс : підручник. – 2-е вид, перероб. і доп. – К. : Юрінком Інтер, 2010. – 464 с. 2. Шаповал В.М. Конституційне право зарубіжних країн : підручник. – К. : Арт Ек; Вища школа, 1997. – 264 с. 3. Шляхтун П.П. Сучасний зарубіжний конституціоналізм (основні поняття та інститути) : підручник. - К. : ВПЦ «Київський університет», 2021. – 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (результати навчання - знання 1.1–1.6), що складає 40 % від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки (результати навчання - вміння 2.1-2.3); оцінювання комунікації (результати навчання 3.1-3.3); оцінювання автономності та відповідальності (результати навчання 4.1-4.3), що складає 60 % від загальної оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни