Загальна та соціальна екологія
Освітня програма: ОПП Політологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Загальна та соціальна екологія
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
3. Вміти критично мислити у сфері професійної діяльності
6. Знати свої права та обов’язки як члена демократичного суспільства та використовувати їх у професійній діяльності
13. Вміти аналізувати публічну політику на місцевому, національному, європейському та глобальному рівні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати базовий набір знань з біології, географії, загального природознавства, історії філософії та політичних вчень, онтології, гносеології, знати основні положення філософії щодо теорії наукового пізнання та логіки щодо законів мислення.
2. Вміти на основі знань про особливості функціонування природних та соціальних систем співвідносити соціальні та соціально-екологічні ідеї відповідно до актуальних завдань регулювання соціоприродних відносин.
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно розвитку соціоприродних відносин, політичних подій та явищ; пошуку інформації з відкритих джерел щодо стану навколишнього середовища, використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів із основами екологічних знань та закономірностями функціонування соціоприродних систем. Визначається об’єкт, предмет та основні методи соціальної екології як галузі соціальних наук. Аналізується історія становлення екологічних знань та розвиток відносин в системі «суспільство-природа». Виокремлюються основні причини виникнення глобальної екологічної кризи та передумови, шляхи й засоби подолання загрози глобальної екологічної катастрофи. Розкриваються основні принципи здійснення соціально-екологічної політики сучасної держави.
Рекомендована та необхідна література
Адаменко О. М. Соціальна екологія. – Івано-Франківськ, 1999. – 191с.
Кучерявий В. П. Екологія. – Львів, 2000. – 499с.
Основи соціоекології / за ред. Бачинського Г.О. – К., 1995. – 238с.
Соціальна екологія / Л. П. Царик (ред.). – Т., 2002. – 206с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна доповідь, дискусія, реферат (есе)
Критерії.
На семінарських заняттях оцінці підлягають: рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення; змістовне наповнення презентаційного матеріалу та вільне і цікаве його подання.
Критеріями оцінювання самостійної роботи (реферат/есе) є наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни