Історія України

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія України
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Мати навички професійної комунікації. ПРН 7. Розуміти історію, закономірності та етапи розвитку предметної сфери політології, знати її цінності та досягнення. ПРН 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сучасні методи історичного пізнання; історичний термінологічнопонятійний апарат; характер і особливості історичного процесу в Україні. 2. Вміти самостійно поглиблювати свої знання шляхом пошуку й опрацювання нової інформації з використанням сучасних технічних засобів; науково оцінювати роль суб’єктивних та об’єктивних чинників в історичному процесі, подіях і явищах. 3. Володіти елементарними навичками роботи з історичними та історіографічними джерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Курс забезпечує вивчення теоретичних проблем, тенденцій і законів політичних, економічних, культурних, суспільних явищ, відкриває перед студентством широкі можливості для оволодіння основними практичними навичками в різних галузях навчальних, наукових та суспільних проблем.
Рекомендована та необхідна література
1. Бойко О. Д. Новітня історія України: навчальний посібник / О. Д. Бойко. – К., 2020. – 160 с. 2. Вербовий О. В. Історія Української держави: Навчально-методичний комплекс для студентів філософського факультету (напрям – публічне управління та адміністрування) Київського національного університету імені Тараса Шевченка / О. В. Вербовий. – К., 2019. - 201 с. 3. Історія України (з найдавніших часів до початку ХХ століття): навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів / В. М. Литвин та ін. – К., 2012. – 671 с. 4. Литвин В. М. Історія України: підручник / В. М. Литвин; відп. ред. В. А. Смолій. – К.: Наукова думка, 2013. – 989 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, дискусії, презентація самостійного дослідження, контрольна робота. Критерії. На семінарських заняттях оцінці підлягають: рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення; змістовне наповнення презентаційного матеріалу та вільне і цікаве його подання. Критеріями оцінювання самостійної роботи (есе) є наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни