Основи науково-дослідної роботи
Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Основи науково-дослідної роботи
Код дисципліни
ОК.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації.
ПРН 4. Організовувати процес навчання і самоосвіти
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні світоглядні та методологічні засади філософського та наукового осмислення дійсності, свого місця і ролі в суспільстві як громадянина та фахівця.
Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, релігійних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії з релігієзнавства в аналізі світоглядних проблем і соціально-культурних явищ та процесів; оперувати об’єктивними знаннями з історії релігії та історії культури.
Володіти філософським категоріальним апаратом; навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно соціальнополітичних, культур них та релігійних подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних та релігієзнавчих інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Основи науково-дослідної роботи» знайомить студентів із системою знань, вмінь, і навичок з проведення наукових досліджень. Дисципліна спрямована на оволодіння студентами спеціальними знаннями та методичними навичками самостійної, творчої роботи з організації і проведення науково-дослідницької роботи та написання дипломної праці. Програмний лекційний курс зосереджений на формуванні знань, вмінь і навичок для проведення наукових досліджень у вибраній галузі та озброєнні студентів елементами методики наукових досліджень, що сприятиме розвитку їхнього творчого мислення, оптимальній організації розумової діяльності. Дисципліна спрямована на оволодіння студентами спеціальними знаннями та методичними навичками самостійної, творчої роботи з організації і проведення науково-дослідницької роботи та написання дипломної праці, особливостями та алгоритмом оформлення наукової роботи, а саме: користуватися сучасними джерелами наукової інформації; ставити мету, визначати завдання і гіпотезу досліджень; планувати та проводити експеримент; оформляти роботу згідно вимог, що пред’являються, готувати доповіді, тези та матеріали статей; застосовувати у практичній діяльності отримані знання, використовувати педагогічні і супутні методи наукового дослідження у написанні кваліфікаційних робіт зі спеціальної освіти.
Рекомендована та необхідна література
1. Босенко А. І .Науково-дослідна діяльність галузі освіти / А. І. Босенко, О. М. Вержиховська, О. В. Гаврилов, В. А. Гурський: навчально-методичний посібник. Кам’янець-Подільський: ПП «Мєдобори-2006», 2014. 160с.
2. Важинський С. Е. Методика та організація наукових досліджень : Навч. посіб. / С.Е.Важинський, Т.І.Щербак. Суми : СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с.
3. Гончаренко С. У. Педагогічні дослідження: методологічні поради молодим науковцям. Київ-Вінниця : Планер, 2010. 308 с.
4. Гурський В. А. Науково-дослідна діяльність студентів у їх професійній підготовці: навчально-методичний посібник. Кам’янець-Подільський: Аксіома, 2010. 120 с.
5. Колесников, О. В. Основи наукових досліджень: навчальний посібник. 2-е видання. К. : Центр учбової літератури, 2019. 144 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття.
Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни