PR-технології та зв’язки з громадськістю

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у сфері національної безпеки» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
PR-технології та зв’язки з громадськістю
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати навчання Студенти повинні знати: 1.1 Сутність та зміст понять «рublic relations», PR-технології та зв’язки з громадськістю 1.2 Історію розвитку зв’язків з громадськістю 1.3 Принципи, правила та основні функції PR 1.4 Методи та інструменти PR, а також види та типи PR-технологій вміти: 2.1 Використовувати принципи, правила та закономірності із теорії PR-діяльності в політико-управлінській діяльності 2.2 Визначати особливості правового регулювання та етичні норми PR-діяльності при вирішенні конкретної політико-управлінської проблеми 2.3. Розробляти плани PR-кампаній, визначати оптимальні інструменти та методи PR-діяльності комунікація:
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги 1. Знати: теоретичні засади публічного управління та адміністрування, а також його розвиток в контексті глобального врядування; особливості узгодження інтересів при виробленні публічної політики у різних сферах суспільного життя. 2. Вміти: виявляти фактори, які визначають особливості використання PR-технологій та зв’язків з громадськістю у публічно-управлінській практиці; застосовувати основні категорії, поняття (терміни) при аналізі різних аспектів публічно-управлінської практики. 3. Володіти: навичками системного аналізу при дослідженні політико-управлінських ситуацій; прогнозування політико-управлінських ситуацій; пошуку з використанням сучасних інформаційних технологій необхідної інформації (у тому числі в іншомовних джерелах) та її критичного осмислення при вирішенні політико-управлінських завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст освітньої програми Навчальна дисципліна «PR-технології та зв’язки з громадськістю» входить до циклу обов’язкових навчальних дисциплін. Дисципліна знайомить студентів з теоретико-методологічними і практичними засадами PR-технологій та зв’язків з громадськістю. Розглядаються поняття та зміст «Public relations», принципи, правила та основні функції PR. Розкривається історія зв’язків з громадськістю, методи та основні інструменти PR-діяльності. Аналізується правове регулювання та етичні норми PR-діяльності. Розкриваються практичні аспекти PR-технологій та зв’язків з громадськістю, їхня специфіка та особливості застосування у публічно-управлінській практиці. Мета навчальної дисципліни «PR-технології та зв’язки з громадськістю» полягає у забезпеченні студентів систематизованими знаннями щодо теоретико-методологічних і практичних засад PR-технологій та зв’язків з громадськістю, їхньою специфікою та особливостями застосування у публічно-управлінській практиці.
Рекомендована та необхідна література
Рекомендована та необхідна література 1. Афанасьєв І. Ю. Історія PR: навч. посібник. К. : Алерта, 2016. 140 с. 2. Березенко В. В. PR в Україні: наукове осмислення феномену : Монографія. К. : Академія Української Преси, Центр Вільної Преси, 2013. 360 с. 3. Кочубей Л. О. PR у політичній сфері: Підручник. К. : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2013. 472 с. 4. Курбан О. В. PR у маркетингових комунікаціях: навчальний посібник. Київ : Кондор, 2016. 246 с. 5. Паблік рилейшнз : навч. посіб. / В. О. Морохова, В. Б. Здрилюк, І. Ф. Лорві; Луц. нац. техн. ун-т. Луцьк : Вежа-Друк, 2016. 207 с. 6. Почепцов Г. Г. Від покемонів до гібридних війн: нові комунікативні технології XXI століття. Київ : Києво-Могилянська академія, 2017. 257 с. 7. Ромат Є. В. Зв'язки з громадськістю (базовий курс) : навч. посіб. / Є. В. Ромат, І. О. Бучацька, Т. В. Дубовик ; Київський національний торговельно-економічний університет. Київ, 2016. 284 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання Лекції, семінари, самостійна робота. Лекції відбуваються аудиторно з використанням презентацій та додаткового ілюстративного матеріалу. Семінари відбуваються аудиторно, під час семінарів освоєння матеріалу відбувається у формі дискусій (індивідуальних та групових), обговорень та аналізу, застосовуються ігрові методики, виконання практичних завдань. Самостійна робота студента полягає в систематичному опрацюванні матеріалів, запропонованих викладачем. Засвоєний матеріал підлягає перевірці на семінарських заняттях у формі усного опитування. Крім того, результати самостійного опрацювання матеріалу перевіряються під час написання модульних контрольних робіт. Відпрацювання пропущених занять здійснюється шляхом виконання студентом додаткових завдань з дисципліни.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання Семестрове оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи індивідуальну та групову роботу на семінарі, самостійну роботу, написання модульних контрольних робіт. Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу (теоретичної та практичної підготовки). - семестрове оцінювання (МАХ – 80 балів / MIN – 48 балів): 1. Робота на семінарських заняттях 2. Дві контрольні роботи. - підсумкове оцінювання: залік. Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів. Підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру (оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються). Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом, становить 100 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра парламентаризму
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби