Технології прийняття управлінських рішень в місцевому самоврядуванні

Освітня програма: Освітньо-наукова программа «Місцеве самоврядування» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Технології прийняття управлінських рішень в місцевому самоврядуванні
Код дисципліни
ОК.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати понятійний апарат, методологію процесів підготовки, прийняття та впровадження управлінських рішень; Знати етапи підготовки та основні моделі та технології прийняття управлінських рішень у публічному управлінні; Знати та передбачати правові, організаційні та соціальні наслідки прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування; Вміти виявляти та сформулювати проблему у публічному управлінні, мету та завдання прийняття конкретного управлінського рішення органами та посадовими особами місцевого самоврядування; Вміти визначати критерії та обирати кращі за рейтингом альтернативи у процесі прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування; Вміти розробляти проєкти локальних нормативних, запроваджувати моніторинг виконання та оцінки ефективності прийнятих управлінських рішень;
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основну проблематику управління в органах публічної влади та місцевого самоврядування; теоретичні та прикладні засади підготовки, прийняття, реалізації та контролю за виконанням управлінських рішень у публічному управлінні та місцевому самоврядуванні. Вміти використовувати отримані знання при вирішенні професійних завдань; провадити аналітичну оцінку рішень органів публічної влади; готувати проєкти розпорядчих документів, а також повідомлення, виступи, аналітичні довідки та інше; Володіти навичками інформаційного забезпечення процесу реалізації рішень та його аналізу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються теоретико-методологічні основи та організаційні форми прийняття управлінських рішень органами публічної влади різних рівнів, особливості рішень у місцевому самоврядуванні. Систематизуються знання методів та моделей прийняття управлінських рішень. Розглядаються технології підготовки, прийняття та впровадження державно-управлінських рішень, комплексний підхід моделювання управлінських рішень у конкретних ситуаціях. Визначаються організаційно-правові засади залучення громадськості до місцевого розвитку, створення сприятливих умов партисипації у прийнятті управлінських рішень на організаційному рівні.
Рекомендована та необхідна література
1. Берданова О. В., Бородін Є. І., Борщ Г. А. Місцеве самоврядування : Local Self-Government : підручник Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ : НАДУ, 2019. 672 с. 2. Гевко, І. Б. Методи прийняття управлінських рішень : підручник : Київ : Кондор, 2018. 187 с. 3. Гречко Т. К. Системний аналіз і прийняття рішень у публічному управлінні : навч.-метод. посіб. : Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ : НАДУ, 2019. 4. Даниленко А. С., Юхименко П. І., Сокольська Т. В. Публічне адміністрування : навч. посіб. : М-во освіти і науки України, Білоцерків. нац. аграр. ун-т. Київ : Центр учб. літ., 2019. 288 с. 5. Децентралізація і формування політики регіонального розвитку в Україні : наук. доп. : О. В. Шевченко, В. В. Романова, Я. А. Жаліло; за наук. ред. Я. А. Жаліла : Нац. ін-т стратег. дослідж. Київ : НІСД, 2020. 195 с. 6. Дорох В.В., Черній О.В. Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень: Навч.метод. посіб. В.: ТОВ «ТВОРИ», 2018. 104 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарські та практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється у формах поточного та підсумкового контролів. Поточний контроль здійснюється під час проведення аудиторних занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студентів до виконання запланованих видів навчальної діяльності у межах дисциплін, що вивчаються. При поточному контролі оцінюється: контрольні роботи, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, активність роботи студента на практичних і семінарських заняттях, результати виконання індивідуальних завдань, що передбачені програмою самостійної роботи, якість підготовлених презентацій або тематичних повідомлень. Підсумковоий контроліь: іспит.
Мова викладання
Українська