Регіональна політика

Освітня програма: Освітньо-наукова программа «Місцеве самоврядування» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Регіональна політика
Код дисципліни
ОК.5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН04. Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач, що виникають у процесах реалізації права на місцеве самоврядування ПРН09. Спілкуватися іноземною мовою на професійну тематику, обговорювати проблеми місцевого самоврядування та результати досліджень ПРН12. Планувати і здійснювати наукові та прикладні дослідження у сфері місцевого самоврядування, включаючи аналіз проблематики, постановку цілей і завдань, вибір та використання теоретичних та емпіричних методів дослідження, аналіз його результатів, формулювання обґрунтованих висновків. ПРН15. Розробляти та викладати спеціальні навчальні дисципліни з питань публічного управління та адміністрування у закладах вищої освіти.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент має: 1. Знати: основні засади територіальної організації влади в Україні, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади; специфіку організації діяльності в системі виконавчої влади та місцевого самоврядування; концептуальні положення формування та реалізації регіональної політики, аналізу політики та права. 2. Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації щодо соціально-економічного розвитку територіальних утворень, показників діяльності органів публічної влади, працювати з національними і міжнародними базами даних. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Тема1. Сутність та принципи державної регіональної політики Тема 2. Нормативно-правові засади формування та реалізації регіональної політики в Україні Тема 3. Адміністративно територіальний устрій: структура, сучасний стан та перспективи удосконалення Тема 4. Державна стратегія регіонального розвитку Тема 5. Регіональна політика в зарубіжних країнах Тема 6. Моніторинг та оцінювання регіональної політики
Рекомендована та необхідна література
1. Регіональне управління : підручник / Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Каф. регіон. упр., місц. самоврядування та упр. містом ; за заг. ред.: Ю.В. Ковбасюка, В.М. Вакуленка, М.К. Орлатого. К. : НАДУ, 2014. 516 с. 2. Місцеве самоврядування : підручник / за ред. В.М. Вакуленка, Ю.Ф. Дехтяренка, В.С. Куйбіди. Київ : НАДУ, 2019. 672 с. 3. Регіональна політика Європейського Союзу [: підручник / [за ред. Віктора Чужикова]. К.: КНЕУ, 2016. 495,URL: https://kneu.edu.ua/userfiles/evrointegracii/ Pidruchnuk_ERDM_2016.pdf 4. Volodymyr Vakulenko, Viktoriia Koltun. Antientropic tools for providing sustainable balanced regional development.//Baltic Journal of Economic Studies, Volume 5 Number 1. Riga: Publishing House “Baltija Publishing”, 2019, 256 pages, p.21–26, URL: http://Baltic%20Journal%20%20% 205 1 _2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські та практичні заняття, контрольні роботи, опитування, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, залік
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки –, що складає 32 % від загальної оцінки за семестр та оцінювання практичної підготовки –, що складає 68 % загальної оцінки за семестр. – семестрове оцінювання: 1. Усне опитування, дискусія 2. Виконання практичних (семінарських) занять; 3. Модульна контрольна; 4. Індивідуальне аналітичне завдання; 5. Самостійна робота – заключне оцінювання: формою заключного оцінювання є залік. – підсумкове оцінювання: підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх практичних занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська