Інформаційна та кібернетична безпека в публічному управлінні

Освітня програма: Освітньо-наукова программа «Місцеве самоврядування»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Інформаційна та кібернетична безпека в публічному управлінні
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
11. Результати навчання: ПРН 1. Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, у т.ч. у сфері місцевого самоврядування, основ та технологій прийняття управлінських рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування. ПРН 5. Визначати пріоритетні напрями впровадження у системі місцевого самоврядування електронного урядування та розвитку електронної демократі. ПРН 13. Визначати пріоритетні напрями впровадження у системі місцевого самоврядування електронного урядування та розвитку електронної демократі. ПРН 14. Розробляти та реалізовувати заходи щодо адаптації та впровадження кращих вітчизняних та зарубіжних практик діяльності органів публічного управління та інших організацій публічної сфери.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
13. Попередні умови та додаткові вимоги: 1. Знати: сутність та особливості інформаційної та кібернетичної безпеки в загальній системі національної безпеки; основи державної та міжнародної політики у сфері забезпечення інформаційної та кібербезпеки та зміст основних положень нормативно- правових актів у цій сфері; основні закони, принципи та правила поводження з інформацією; основні методи маніпулювання свідомістю людини, впливу на суспільну думку з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. 2. Вміти застосовувати законодавчу та нормативно-правову базу, державні та міжнародні вимоги, практики і стандарти в галузі інформаційної та/або кібербезпеки з метою здійснення професійної діяльності; виявляти реальні та потенційні загрози у сфері інформаційної та кібербезпеки та шляхи їх запобігання,
Зміст навчальної дисципліни
14. Зміст освітньої програми: Розкриваються теоретико-методологічні основи інформаційної та кібернетичної безпеки в публічному управлінні. Розглядаються організаційна та нормативно-правова база забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки в Україні та світі; сучасні виклики інформаційній та кібернетичній безпеці держави в умовах цифрової трансформації та інформаційного протиборства; особливості роботи з інформацією в державному управлінні та протидії агресивним інформаційним впливам на ОПР, а також розкривається сутність феномену інформаційного тероризму та його наслідків для системи управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Глобальна та національна безпека: словник-довідник / уклад.: Г.П.Ситник, О.І.Пошедін, М.М. Шевченко, С.П.Завгородня, М.Г.Орел; за заг. ред. Г.П.Ситника. К.: НАДУ, 2016. 140 с. 2. Національна безпека України. Лісовська Ю., Лісовський П. Київ: Ун-т "Україна", 2020. 292 с. 3. Національна безпека України: еволюція проблем внутрішньої політики : Вибр. наук. праці. Власюк О. С. К. : НІСД, 2016. 528 с. 4. Цифрова трансформація публічного управління : кол. моногр. / О. В. Карпенко, І.Й.Малий, Г. В. Муравицька та ін. Київ : НАДУ, 2020. 256 с. 5. Цифрове врядування : монографія / О. В. Карпенко, Ж. З. Денисюк, В. В. Наместнік [та ін.] ; за. ред. О. В. Карпенка. Київ : ІДЕЯ ПРИНТ, 2020. 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
16. Заплановані освітні заходи та методи викладання Лекція, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
17. Методи та критерії оцінювання Контрольні роботи, опитування, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, залік.
Мова викладання
Українська