Лобізм у парламентській діяльності
Освітня програма: Освітньо-наукова програма: Парламентаризм і парламентська діяльність - заочна форма
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Назва дисципліни
Лобізм у парламентській діяльності
Код дисципліни
БД.1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Розв’язувати складні задачі публічного управління та адміністрування, враховуючи вимоги законодавства, виявляти правові колізії та проблеми, розробляти проєкти нормативно-правових актів для їх усунення.
Здійснювати ефективне управління
інноваціями, ресурсами, ризиками, проєктами, змінами, якістю, застосовувати сучасні моделі, підходи та технології, міжнародний досвід при проєктуванні та реорганізації управлінських та загальноорганізаційних структур.
Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм.
Розробляти та реалізовувати заходи щодо адаптації та впровадження кращих вітчизняних та зарубіжних практик діяльності органів публічного управління, зокрема представницьких органів влади.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні теоретичні засади парламентаризму та парламентської діяльності. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ публічного управління та адміністрування, управлінських процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації публічного управління та адміністрування в аналізі суспільно-політичних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції та трансформації публічного управління; розуміти сучасний управлінський дискурс, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу управлінських процесів в умовах глобалізації, децентралізації влади в Україні. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, управлінських подій та явищ; використання іншомовних фахових управлінських інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Лобізм у парламентській діяльності" дає теоретичні знання з проблематики лобіювання у парламентській діяльності. Окремо розглянуто зарубіжні практики лобіювання в системі взаємодії держави, бізнесу та інститутів громадянського суспільства, а також поняття "цивілізованого" та "тіньового" лобіювання. Визначено фактори, які найбільше впливають на механізми лобіювання економічних та суспільних інтересів, наведено приклади формування стратегії та тактики кампаній з парламентського лобіювання. Навчальна дисципліна розрахована на студентів спеціальності "Публічне управління та адміністрування", політиків-практиків, експертів, аналітиків.
Рекомендована та необхідна література
3. 1. Механізми узгодження інтересів у виробленні публічної політики в Україні : монографія / авт. кол. : С. О. Телешун та ін. ; за заг. ред. С. О. Телешуна, д-ра політ. наук, проф. Київ : НАДУ, 2021. 216 с.
4. 2. Міжсекторальні взаємодії як основа публічного управління : навч. посіб. / авт. кол. : С. О. Телешун, С. В. Ситник, І. В. Рейтерович та ін. Київ : НАДУ, 2018. 224 с.
5. 3. Парламентаризм : підручник. 2-ге вид., допов. й розшир. / В. А. Гошовська [та ін.]; за ред. В.А. Гошовської. Київ : НАДУ, 2019. 704 с.
6. 4. Представницька влада у державотворчому процесі України : монографія / за ред. В.А. Гошовської. Київ : НАДУ, 2018. 384с.
7. 5. Публічна політика : навч. посіб. / авт. кол. : С. О. Телешун, С. В. Ситник, І. В. Рейтерович та ін. ; за заг. ред. С. О. Телешуна, д-ра політ. наук, проф. – Київ : НАДУ, 2016. 340 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота, поточне опитування, письмова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 25% від загальної оцінки за семестр та оцінювання практичної підготовки, що складає 75 % загальної оцінки за семестр.
Семестрове оцінювання: здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи опитування, самостійну роботу, виконання і презентацію індивідуального аналітичного завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни