Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Освітньо-наукова програма: Парламентаризм і парламентська діяльність

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК.6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Розв’язувати складні задачі публічного управління та адміністрування, враховуючи вимоги законодавства, виявляти правові колізії та проблеми, розробляти проєкти нормативно-правових актів для їх усунення. ПРН 4. Використовувати сучасні методи наукового пізнання і здійснювати наукові дослідження в сфері публічного управління та адміністрування, зокрема парламентаризму і парламентської діяльності. ПРН 8. Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм. ПРН 12. Планувати і здійснювати наукові та прикладні дослідження у сфері публічного управління та адміністрування, включаючи аналіз проблематики, постановку цілей і завдань, вибір та використання теоретичних та емпіричних методів дослідження, аналіз його результатів, формулювання обґрунтованих висновків.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; логіку соціального розвитку в історичній ретроспективі та його зв'язок із соціокультурними трансформаціями; основні методи дослідження особливостей та специфіки парламентаризму, забезпечення та впливів у певному історичному типі суспільства.. 2. Вміти виокремлювати та аналізувати етичні виміри публічно-управлінського процесу на трансформацію соціокультурного простору; застосовувати терміни, категорії, класифікації філософії, методології науки щодо суперечливих явищ та процесів суспільної реальності, породжених публічним управлінням; знаходити адекватні механізми їх вирішення та застереження. 3. Володіти елементарними навичками роботи з консолідованою публічно-управлінською діяльністю.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Історико-теоретичні засади етики як «практичної філософії» Тема 2. Прикладна етика як напрям публічно-управлінської діяльності Тема 3. Соціально-філософські виміри професійної етики парламентаря Тема 4. Етичні засади парламентської діяльності Тема 5. Етика ділового спілкування Тема 6. Корпоративна культура в публічно-управлінському процесі Тема 7. Корпоративна соціальна відповідальність парламентаря
Рекомендована та необхідна література
1.Гошовська В. А. Парламентаризм: підручник. 2-ге вид / В. А. Гошовська та ін. Київ: НАДУ, 2019. 704 с. 2.Професійна та корпоративна етика: навч. посіб. / В. Г. Нападиста, О. В. Шинкаренко, М. М. Рогожа та ін. / Панченко В. І. . К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. 368 с. 3.Гудмен М. Злочини майбутнього. Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. 592 с. 4.Професійна та корпоративна етика: навч. посібник / В. Г. Нападиста, О. В. Шинкаренко, М. М. Рогожа та інш.; наук. ред. В. І. Панченко. К.: ВПЦ «Київський університет, 2019. 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
контрольні роботи, опитування, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни