Кадрова політика і державна служба

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Кадрова політика і державна служба
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: теоретико-методологічні основи кадрової політики й тенденції її реалізації на державній службі в Україні та в розвинутих країнах світу; Вміти: аргументувати організаційну структуру, основні функції та політико-правові засади діяльності служб управління персоналом на державній службі; розробляти HR-стратегію органу державної влади, застосовуючи сучасні методи аналізу проблем, вибору альтернатив, прогнозування і т. ін. автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні та/або управлінські рішення чи надані пропозиції/рекомендації, які можуть впливати на результативність та ефективність кадрового процесу на державній службі в цілому чи на окремих етапах його планування та реалізації;
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: історичні аспекти та теоретичні засади публічного управління;особливості національної системи публічного управління та регулювання; 2. Вміти: аналізувати зміст ключових понять державної служби та управління людськими ресурсами, узагальнювати та співвідносити різні концептуальні підходи до організації кадрової роботи на державній службі, використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації щодо діяльності органів державної влади, працювати з національними й міжнародними базами даних. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних та інших даних у сфері кадрової політики державної служби, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.), а також навичками публічної комунікації, планування діяльності, оцінки результатів діяльності, побудови професійної взаємодії в органах державної влади тощо.
Зміст навчальної дисципліни
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1 «Теоретико-правові основи кадрової політики та державної служби» ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 «Організація кадрового процесу в органах державної влади»
Рекомендована та необхідна література
1. Дєгтяр О.А. Теоретико-прикладні проблеми державного управління в Україні: навч. посіб. ХНУМГ, 2020. 296 с. 2. Посібник для керівників державної служби / [Ю. Лихач (кер. авт. колективу), М. Канавець, Р. Попов, А. Малюга, Н. Шамрай, С. Гербеда, А. Мацокін, Н. Чермошенцева, С. Селіванов, Н. Щербак, В. Дівак, Г. Третяченко, Ю. Єрченко, М. Постоловська, О. Бутенко, Л. Михалик; за заг. ред. Н. Алюшиної]. К.: ТОВ «ВІСТКА». 422 с. 3. Управління персоналом в органах публічної влади : навч. посіб. / С.М. Серьогін, Є.І. Бородін, К.В. Комарова, Н.А. Липовська, Т.М. Тарасенко. Дніпро. : ДРІДУ НАДУ, 2019. 200 с. 4.Управління персоналом у публічній службі : навчальний посібник для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» / [О. І. Васильєва, Н. Б. Ларіна, А. П. Рачинський, С. К. Хаджирадєва] ; за заг. ред. С. К. Хаджирадєвої. – Київ: НАДУ, 2020. 224 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
– семестрове оцінювання (МАХ – 80 балів / MIN – 48 балів): 1. Виконання семінарських занять – мах.45 балів / мін. 28 бали. 2. Модульна контрольна робота – мах.10 балів / мін.5 бали (дві модульніконтрольні роботи). 3. Самостійна робота – мах.5 балів / мін. 3 бали. 4. Індивідуальна аналітична робота – мах.20 балів / мін. 12 балів. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається. – підсумкове оцінювання Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра публічної політики
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби